رهبر جمهوریخواهان سنا: راه حل نظامی نسبت به ایران مطرح نیست

نیویورك- ایرنا- رهبر اكثریت جمهوریخواهان در سنای آمریكا پس از نشست توجیهی مقامات كاخ سفید درباره ایران، گفت: هیچ كسی درباره راه حل نظامی نسبت به شرایط فعلی ایران سخن نمی گوید.

میچ مك كانل روز سه شنبه این مطلب را در حالی مطرح كرد كه مایك پمپئو وزیر خارجه، پاتریك شاناهان سرپرست وزارت دفاع، ژنرال دانفورت رئیس ستاد مشترك ارتش و جینا هاسپل رئیس سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) با اعضای كنگره درباره ایران نشست غیر علنی برگزار كردند.
سناتورهای جمهوریخواه تلاش دارند تا همچون مقامات كاخ سفید تنها به اتهام زنی علیه ایران ادامه دهند به گونه ای كه ' جان باراسو' در این كنفرانس خبری كه به همراه تنی چند از سناتورهای جمهوریخواه دیگر برگزار شد، ایران را تهدیدی برای آمریكا و متحدان آن برشمرد.
وی با بیان اینكه جهان همچنان خطرناك است، گفت: ایران با داشتن سلاح اتمی، امنیت، ایمنی و ثبات كمتری را برای جهان به ارمغان می آورد. وقتی بر امنیت درون كشور تمركز دارید باید همه تهدیدها را جدی بگیریم.
این سناتور جمهوریخواه، افزود: من به شواهد تهدیدهایی كه از سوی ایران می آید نگاه كرده ام، همه آنها برای من معتبر است. ما هرگز نمی توانیم چشمان خود را بر روی تهدیدهایی كه به سوی ما می آیند، ببندیم.
باراسو ادامه داد: دشمنان ما در سراسر جهان باید بدانند كه ایالات متحده همیشه آماده است تا به طور موثر، قاطعانه و مقتدرانه در برابر حملات علیه ایالات متحده و متحدان آن به سرعت عمل كند.
با این حال، نمایندگان دموكرات پس از این نشست تاكید كرد كه پمپئو جز ارائه حرف های گذشته علیه ایران، موضوع جدیدی مطرح نكرده است.
دیك دوربین سناتور دموكرات هم پس از این نشست توجیهی از 'بی قراری' رئیس جمهوری و مقاماتش برای مواجهه با ایران خبر داد و گفت اگر رئیس جمهوری تصور می كند بدون مقاومت كنگره می تواند به جنگ دیگری در خاورمیانه وارد شود، در اشتباه است.
اروپام*1429