سناتور دموكرات:كنگره با جنگی دیگر مخالف است

نیویورك- ایرنا- سناتور دموكرات آمریكا از قصد كاخ سفید برای ورود به جنگی دیگر خبر داد و گفت: اگر این رئیس جمهوری فكر می كند بدون مقاومت كنگره می تواند در جنگ دیگری در خاورمیانه شركت كند، در اشتباه است.

سناتور دیك دوربین روز سه شنبه پس از نشست توجیهی با وزیران خارجه و دفاع آمریكا كه به همراه رئیس ستاد مشترك ارتش و همچنین رئیس سازمان اطلاعات مركزی آمریكا(سیا) درباره ایران برگزار شد، افزود: اشتباه نكنید، رئیس جمهوری و مقاماتش برای یك مواجهه با ایران بی قرارند.
وی ادامه داد: به اقداماتی كه انجام داده اند نگاه كنید، ما از توافقی كناره گرفتیم كه تقریبا همه متحدان ما در سراسر جهان، هدف آن را متوقف كردن پیشرفت سلاح اتمی ایران می دانستند، آنها سپاه پاسداران را به عنوان یك گروه تروریستی شناسایی و سپس تحریم ها را بر این كشور اعمال كردند.
این سناتور دموكرات اضافه كرد: سپس در مطبوعات اعلام كردند كه قصد دارند 120 هزار نیروی نظامی آمریكا را برای یك تهاجم یا استفاده از زور اعزام كنند.
دوربین تصریح كرد: من و بسیاری دیگر از سناتورهای آمریكا در برابر هر تلاشی برای وارد كردن ایالات متحده به جنگی دیگر در خاورمیانه مقاومت خواهند كرد. قانون اساسی می گوید كه مجلس سنا همراه با مجلس نمایندگان باید درباره رفتن به جنگ تصمیم گیری كند.
وی تاكید كرد: اگر رئیس جمهوری فكر می كند كه می تواند بدون مقاومت كنگره، به جنگ دیگری در خاورمیانه وارد شود، در اشتباه است.
نشست اعضای كنگره با مقامات كاخ سفید به صورت غیر علنی برگزار شد اما گزارش ها حاكی است كه مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا، 10 دقیقه تنها به ارائه تهدیدهایی كه بارها پیش از این مطرح كرده بوده، پرداخته و حرف جدیدی برای گفتن نداشته است.
اروپام*1429