دو روستاي شهرستان داورزن دچار آبگرفتگي شدند

مشهد- ايرنا- مديركل مديريت بحران استانداري خراسان رضوي گفت: دو روستاي علي آباد و نهال دان در بخش مركزي شهرستان داورزن بر اثر بارندگي دچار آبگرفتگي شدند.

حجتعلي شايانفر سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افرود: در حال حاضر امدادرساني به اين روستاها در حال انجام است و نيروهاي هلال احمر در حال توزيع مواد غذايي براي 90 نفر از ساكنان اين دو روستا هستند.
وي اضافه كرد: بارشهاي شديد و رگباري باران همراه با رعد و برق از عصر امروز تاكنون در شهرستانهاي قوچان، فريمان، چناران، تربت جام، جغتاي و داورزن جريان دارد.
مديركل مديريت بحران استانداري خراسان رضوي گفت: بر اثر اين بارشها محور تربت جام - فريمان در منطقه 'كته شمشير' مسدود و يك ساعت پيش بازگشايي شد.
شايانفر افزود: از رانندگان تقاضا داريم با احتياط از اين محور عبور كنند چراكه هم اكنون طول 500 متر از اين جاده پوشيده از رسوبات سيلاب است.
وي ادامه داد: در رودخانه 'كهنه' هم سيلاب جاري شده كه خساراتي به بخش كشاورزي اين منطقه وارد كرده است‌.
مركز پيش بيني هواشناسي خراسان رضوي امروز با صدور اطلاعيه اي از تقويت بارشهاي رگباري همراه با رعد و برق و بارش تگرگ از عصر سه شنبه در خراسان رضوي خبر داد.
بنا بر اين پيش بيني اين بارشها تا پايان هفته كنوني در خراسان رضوي ادامه دارد و بيشترين حجم آن در سه شنبه شب و طي روز چهارشنبه رخ خواهد داد لذا احتمال آبگرفتگي معابر و سيلابي شدن مسيلها نيز پيش بيني شده است.
1922/3027