رئیس سابق سیا: ایران تسلیم خواسته های ترامپ نمی شود

تهران – ایرنا – 'جان برنان' رئیس سابق سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) در نشست غیرمحرمانه با دموكرات های مجلس نمایندگان كه با حضور 'وندی شرمن' برگزار شد، تاكید كرد: ایران تسلیم خواسته های دولت آمریكا نمی شود.

آسوشیتدپرس به نقل از فردی كه در این جلسه حضور داشت، گزارش داد: برنان به دموكرات ها گفته است كه ایران خواهان پرهیز از مناقشه است و درعین حال، مسئولان آن تسلیم خواسته های ترامپ نخواهند شد.
روزنامه نیویورك تایمز نیز به نقل از دو مقام آگاه از بحث های این جلسه نوشت: برنان به قانونگذاران آمریكایی گفت كه خروج ایالات متحده از توافق هسته ای برجام اعتبار آمریكا را در نزد ایران تضعیف كرده است.
برنان كه سال 2017 میلادی سیا را ترك كرد، از منتقدان صریح دونالد ترامپ است.
همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره صحبت های شرمن مقام پیشین وزارت خارجه آمریكا در جلسه با دموكرات های مجلس نمایندگان گزارش داد: شرمن نیز هشدار داد كه رفتار غیرمسئولانه دولت ترامپ میانه روها در ایران را تضعیف می كند.
شرمن و برنان به دعوت دموكرات ها در جلسه هفتگی آنها شركت كردند. شرمن عضو تیم مذاكرات هسته ای آمریكا در قالب گروه1+5 بود. او كه از حامیان برجام بوده و منتقد سیاست های دولت ترامپ درقبال ایران هم می باشد، چندی پیش در پیامی بعد از تشدید تحریم های آمریكا علیه ایران نوشت: تحریم های ضد ایرانی واشنگتن نتیجه ای ندارد.
وی همچنین در قبال اقدامات تند 'جان بولتون' مشاور امنیت ملی ترامپ در قبال ایران نوشت: بولتون می خواهد آمریكا را به جنگ بكشاند، جنگی نبوده كه او به دنبال راه‌ انداختن آن نبوده است.
این نشست از سوی مجلس نمایندگان آمریكا در بحبوحه افزایش نگرانی ها از اقدامات ناگهانی دولت ترامپ صورت می گیرد. اگر چه ترامپ در روزهای اخیر احتمال مناقشه و درگیری را كم اهمیت دانسته ولی قانونگذاران خواستار ارائه اطلاعات بیشتری از سوی دولت آمریكا شده اند.
دولت ترامپ هفته گذشته یك جلسه محرمانه برای رهبران ارشد هر دو حزب جمهوریخواه و دموكرات برگزار كرد.
شبك**9423**1392