7 طرح بهداشتي و درماني در قاينات به بهره برداري رسيد

بيرجند - ايرنا - هفت طرح بهداشتي و درماني با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشكي بيرجند و نماينده مردم قاينات و زيركوه در مجلس شوراي اسلامي در شهرستان قاينات افتتاح و عمليات اجرايي يك طرح آغاز شد.

به گزارش ايرنا مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان قاينات روز سه شنبه در آيين افتتاح اين طرح ها گفت: با بهره برداري از مركز جامع خدمات سلامت روستاي اسفشاد با اعتبار 9 ميليارد و 500 ميليون ريال كه عمليات اجرايي آن از سال 1395 شروع شد، يك هزار و 390 خانوار با جمعيت پنج هزار و 63 نفر از اهالي هشت روستا از خدمات آن بهره مند شدند.
محمدرضا عارفي فر افزود: مركز پيام و مركز فوريت هاي پزشكي 115 شماره 2 با اعتبار سه ميليارد و 600 ميليون ريال با زيربناي 170 متر مربع به بهره برداري رسيد كه جمعيتي بالغ بر 40 هزار نفر از خدمات آن استفاده مي كنند.
وي اظهار داشت: مركز دندانپزشكي با اعتبار يك ميليارد و 200 ميليون ريال، بخش روان مركز آموزشي درماني شهدا با ظرفيت هشت تخت و اعتبار 2 ميليارد و 500 ميليون ريال، ساختمان اداري و بايگاني بيمارستان با اعتبار 2 ميليارد ريال و نمازخانه شبكه بهداشت و درمان با اعتبار 900 ميليون ريال از ديگر پروژه هايي بود كه با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشكي به بهره برداري رسيد.
مدير شبكه بهداشت و درمان قاينات گفت: همچنين توسعه آزمايشگاه مركز بهداشت با اعتبار سه ميليارد و 200 ميليون ريال با زيربناي 160 متر مربع به بهره برداري رسيد.
وي افزود: عمليات اجرايي مركز جامع خدمات سلامت شهري نيمبلوك با زيربناي 500 متر مربع و كمك خيرين، دانشگاه علوم پزشكي و فرمانداري قاينات با اعتبار 16 ميليارد ريال شروع شد كه با بهره برداري از آن يك هزار و 532 خانوار شهري و روستايي بهره مند خواهند شد.
شبكه بهداشت و درمان قاينات با يك مركز آموزشي درماني به ظرفيت 120 تخت، 19 مركز جامع خدمات سلامت، 9 پايگاه سلامت شهري و يك پايگاه سلامت روستايي و 53 خانه بهداشت، يك مركز آموزش بهورزي، هنرستان بهياري، دانشكده پرستاري و مجتمع آموزش عالي سلامت با هفت رشته و 427 دانشجو خدمات ارائه مي كند.
7218*3028