۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
کد خبر 83323144
۰ نفر
سه هزار دختر در جشن روزه ‌اولی ها شركت كردند

قم - ایرنا - رئیس ستاد هماهنگی كانون ‌های فرهنگی هنری مساجد كشور گفت: بیش از سه هزار دختر عضو كانون های فرهنگی - هنری مساجد امروز در جشن سراسری روزه اولی ها همزمان با میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) شركت كردند.

به گزارش ایرنا، حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین حبیب رضا ارزانی عصر سه شنبه در حاشیه برگزاری آیین جشن روزه اولی‌ ها ویژه دختران عضو كانون‌ های فرهنگی هنری مساجد استان قم در شبستان حضرت زهرا(س) حرم حضرت معصومه(س) در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ستاد هماهنگی كانون ‌های فرهنگی هنری مساجد در ماه مبارك رمضان به طور منسجم و هماهنگ، جشن سراسری روزه اولی ‌ها را ویژه دختران و پسران عضو این كانون ‌ها برگزار كرده است.
وی رویكرد ستاد هماهنگی كانون ‌های فرهنگی - هنری مساجد را «خانواده‌ محور» برشمرد و اظهار كرد: معتقد هستیم اگر قرار است در جامعه اتفاقی رخ دهد، باید از نسل نوجوان شروع كرد و ان شاءالله آنها را برای انجام تكالیف الهی آماده سازیم.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان كرد: برگزاری چنین جشن هایی برای كودكان بسیار تاثیرگذار است و می تواند انجام فرایض و تكالیف الهی را در آنها نهادینه كند.
ارزانی تصریح كرد: ارتباط با اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، امامزاده ‌ها و مساجد؛ فضای معنوی را در ذهن كودكان مجسم می‌ كند و در ذهن ایشان باقی می ‌ماند.
وی بیان كرد: امروز روزه اولی‌ ها میثاقی را قرائت كردند كه تك تك كلمات آن در ذهن آنان باقی می ‌ماند و تاثیر ژرفی دارد و موجب می ‌شود تا این افراد در فضای معنوی تنفس كنند.
وی در بخش دیگر سخنان خود، اظهار كرد: برنامه های اوقات فراغت كانون های فرهنگی – هنری مساجد از اول تیرماه امسال به مدت 50 روز آغاز خواهد شد.
وی افزود: پایه برنامه ‌های ستاد هماهنگی كانون ‌های فرهنگی - هنری مساجد در مسجد است و برنامه‌ های متنوع فرهنگی و هنری همچون محافل انس با قرآن كریم، تربیت مربیان قرآنی و فعالیت‌ های قرآنی در یك هزار و 499 خانه‌ نور كه در مساجد كشور مستقر هستند ، ترتیب خواهد یافت.
ارزانی بیان كرد: هم اكنون بیش از 24 هزار كانون فرهنگی - هنری مساجد در كشور وجود دارد كه همه آنها در ایام اوقات فراغت فعال هستند و برنامه ‌های گوناگونی را اجرا می ‌كنند.
«جشن روزه اولی ها»، ویژه دختران و پسران عضو این كانون ها كه امسال برای نخستین بار روزه بر آنها واجب شده است؛ به صورت جداگانه با اجرای برنامه مولودی خوانی به مناسبت میلاد باسعادت امام حسن(ع) در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.
/406/ 1175/