ارزش طرح هاي آبي آذربايجان غربي به 50 هزار ميليارد ريال رسيد

اروميه- ايرنا- مشاور وزير نيرو و مديرعامل شركت تخصصي مديريت منابع آب ايران با بيان اينكه ميزان اعتبار مصوب براي احداث طرح هاي آبي در آذربايجان غربي به بيش از 50 هزار ميليارد ريال مي رسد، گفت: ارزش طرح هاي امروز افتتاح شده در اين استان بيش از 27 هزار ميليارد ريال برآورد شده است.

محمد حاج رسولي ها روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اميدواريم ساير طرح هاي آبي اين استان كه ارزش آن ها به 23 هزار ميليارد ريال مي رسد، با متمم اعتباري لازم به زودي به بهره برداري برسند.
وي در رابطه با مجموع طرح هاي انتقال آب از سد سيلوه، اظهار داشت: پس از افتتاح اين خط انتقال بيش از چهار هزار هكتار از اراضي زير دست سد سيلوه و حاج ابراهيم به سيستم آبياري نوين مجهز مي شوند.
وي ادامه داد: هشت هزار و 900 هكتار ديگر از اين اراضي تا پايان سال جديد مجهز به سيستم آبياري نوين مي شوند.
مشاور وزير نيرو در رابطه با انتقال آب از اين سد به درياچه اروميه نيز گفت: اين كانال انتقال آب به طول 22.5 كيلومتر مربع و به سمت درياچه اروميه است.
وي با بيان اينكه از سد چپر آباد تا درياچه اروميه 14 كيلومتر مهندسي رودخانه انجام شده و آب آن به رودخانه «گدار» رسيده است، اضافه كرد: در رودخانه گدار نيز براي انتقال آب به پيكر درياچه اروميه 27 كيلومتر لايروبي انجام شده است.
به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني، رييس جمهوري اسلامي ايران امروز /سه شنبه/ به منظور افتتاح چند طرح عمراني، خدماتي و زيربنايي وارد فرودگاه ماكو در شمال آذربايجان غربي شد.
3214/518