3 طرح صنعتي در اسفراين امسال بهره برداري مي شود

بجنورد- ايرنا- نماينده مردم اسفراين در مجلس شوراي اسلامي گفت: سه طرح بزرگ صنعتي خراسان شمالي امسال در اين شهرستان بهره برداري مي شود كه يك طرح در بخش دولتي و 2 طرح ديگر در بخش خصوصي است.

هادي قوامي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين طرح ها شامل طرح تكميلي مجتمع فولاد، طرح هاي تكميلي شركت هاي آذين فورج و فولاد آلياژي كيمياي صبا است كه تلاش مي شود تا زمان سفر رئيس جمهور به خراسان شمالي آماده بهره برداري شود و در غير اين صورت تا پايان امسال به بهره برداري مي رسد.
نماينده اسفراين در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه طرح تكميلي مجتمع فولاد اسفراين در 6 فاز اجرا مي شود گفت: هم اكنون پنج فاز اين طرح بزرگ اجرايي شده است و فاز 6 اين طرح هم كه ريخته گري پيوسته است در مراحل نهايي انجام كار است.
قوامي گفت: مشكل تامين برق شركت فولاد آلياژي كيمياي صبا نيز بر طرف شده و هم اكنون كار ساخت پست برق و برق رساني به اين شركت صنعتي در حال اجراست كه با پايان آن، اين طرح آماده بهره برداري مي شود.
وي افزود: طرح تكميلي شركت 'آذين فورج' نيز بخشي آماده و بخشي در حال اجرا است كه تا پايان سال بهره برداري خواهد شد.
به گزارش ايرنا با بهره برداري كامل از اين سه طرح بزرگ صنعتي در شهرستان اسفراين ، هزار شغل پايدار در اين شهرستان ايجاد مي شود.
شهرستان 120 هزار نفري اسفراين در 60 كيلومتري جنوب شرقي بجنورد، مركز استان خراسان شمالي قرار دارد.
اين شهرستان با دارا بودن 2 مجتمع بزرگ صنعتي فولاد و لوله گستر و صنايع پايين دست اين صنايع، قطب صنعتي خراسان شمالي محسوب مي شود.
7189/ 6042