تلاش تروريست ها براي جبران خسارت هاي خود در شمال سوريه

تهران – ايرنا – گروه هاي تروريستي در شمال سوريه، عملياتي را براي بازپس گيري مناطق آزاد شده توسط ارتش سوريه آغاز كردند.

رسانه هاي نزديك به تروريست ها روز سه شنبه از درگيري شديد گروه هاي تروريستي در شمال و شمال غرب حماه با ارتش سوريه خبر مي دهند.
اين درگيري ها كه با انفجار يك خودرو بمبگذاري شده در خطوط دفاعي ارتش سوريه آغاز شد هم اكنون در محورهاي دو شهرك قلعه المضيق و كفرنبوده متمركز است.
خبرگزاري 'ابا' رسانه اصلي گروه تروريستي تحريرالشام(جبهه النصره) نيز از عمليات گسترده تروريست ها براي بازپسگيري مناطق آزاد شده توسط ارتش سوريه در شمال حماه خبر داد.
در دو روز گذشته شمار زيادي تروريست به همراه تجهيزات گسترده از شرق استان حماه و شمال و غرب حلب به شمال و شمال غرب حماه و به منظور مقابله با ارتش سوريه منتقل شده اند.
درگيري ها درحالي در اين مناطق شدت گرفته است كه درخواست تروريست ها براي عقب نشيني ارتش سوريه از مناطق آزاد شده به منظور توافق با آتش بس پيشنهادي روسيه با مخالفت روبرو شده است.
ارتش سوريه در چند روز گذشته بيش از 19 شهرك، روستا و مزرعه از جمله شهرك هاي قلعه المضيق و كفرنبوده را از گروه تروريستي تحريرالشام و ديگر تروريست هاي وابسته پاكسازي كرده است.
در چند روز گذشته و با افزايش نقض آتش بس در استان هاي حلب، حماه و ادلب توسط تروريستها، ارتش سوريه و جنگنده هاي روسي مواضع تروريست ها را در اين مناطق زير آتش سنگين خود گرفته اند.
نيروهاي سوري از روز شنبه 21 ارديبهشت موفق شدند تا در جريان عمليات خود بخش هايي از شمال و شمال غرب استان حماه و جنوب غرب استان ادلب را از اشغال گروه هاي تروريستي آزاد كنند.
«ولاديمير پوتين» و «رجب طيب اردوغان» روساي جمهوري روسيه و تركيه 17 سپتامبر 2018 (26 شهريور 1397) در شهر «سوچي» روسيه درباره ادلب به توافقي دست يافتند كه براساس آن مقرر شد تا 15 اكتبر (23 مهر 1397) منطقه عاري از سلاح تا عمق 15 تا 20 كيلومتري در خطوط تماس نيروهاي دولت سوريه و عناصر مخالف در ادلب ايجاد شود و مقامات نظامي ترك و روس بر اين روند نظارت داشته باشند.
منابع نزديك به ارتش سوريه مي گويند كه اين توافق به دليل ناتواني تركيه در انجام تعهد خود به طور كامل اجرا نشد و گروه هاي تروريستي به صورت روزانه به نقض اين توافق اقدام مي كنند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش، غيرنظاميان را نيز در مناطق مختلف هدف قرار مي دهند.
شبك**6116**1708