۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۸
کد خبر: 83323116
۰ نفر
نخستین دوره خبرنگاری تلفن همراه در یزد برگزار شد

یزد - ایرنا- همزمان با هفته روابط عمومی و ارتباطات (27 اردیبهشت الی دوم خرداد)، نخستین دوره خبرنگاری تلفن همراه (موبایل) با حضور 100 نفر از مسئولان روابط عمومی اداره های ورزش و جوانان، هیات های ورزشی و سازمان های مردم نهاد( سمن ها) یزد در مركز این استان برگزار شد.

به گزارس ایرنا ، در این دوره كه شامگاه سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان و فعالان رسانه ای برگزار شد شركت كنندگان با ارزش های خبری، عناصر خبر و نحوه تهیه خبر، عكس و گزارش آشنا شدند.
همچنین مزیت ها و محدودیت های خبرنگاری موبایلی، روزنامه نگاری با استفاده از گوشی های همراه هوشمند و نقش رسانه ها در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی تدریس شد.
در این دوره كوتاه آموزشی كه به همت روابط عمومی اداره كل ورزش و جوانان یزد برگزار شد شركت كنندگان با نحوه تهیه و سوژه یابی خبری و گزارش دهی در رشته های ورزشی آموزش دیدند.
همچنین ضرورت برگزاری اینگونه دوره های آموزشی برای ارتقای دانش مسئولان روابط عمومی ها مورد تاكید قرار گرفت .
همچنین در نشستی با حضور مدیركل ورزش و جوانان استان و جمعی از مسئولان اجرایی، روابط عمومی هیات ها، ادارات و سمن های فعال استان تجلیل شدند.
در این مراسم روابط عمومی اداره ورزش و جوانان میبد در میان مناطق دیگر به عنوان معرفی شد.
از 48 هیات ورزشی استان، روابط عمومی هیات فوتبال، ورزش های همگانی، تنیس و تنیس روی میز، سواركاری، بدمینتون و شمشیربازی به عنوان روابط عمومی های برتر معرفی شد.
مسئولان روابط عمومی هیات های ورزشی شنا، تكواندو و بولینگ و بیلیارد قابل تقدیر شناخته شدند.
در این جلسه از میان سازمان مردم نهاد استان مسئولان روابط عمومی سمن كانون نسیم دانش و كارنگ كویر یزد تقدیر شدند.
در این مراسم مدیركل روابط عمومی استانداری یزد بر اهمیت توجه به روابط عمومی های ورزشی برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی تاكید كرد.
علی صالحی افزود: باید روابط عمومی ها با همدلی برای جذب مردم و خانواده ها به ورزش بیش از گذشته در استان با همكاری مسئولان اقدام كنند.
هفته روابط عمومی و ارتباطاعات از 27 اردیبهشت آغاز شد تا دوم خرداد ماه ادامه دارد.
استان یزد 48 هیات ورزشی، 50 سمن و 65 هزار ورزشكار سازمان یافته دارد.
7536/ 2047/

سرخط اخبار استان‌ها