استاندار یزد جلوگیری از خروح دام از استان را خواستار شد

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: طرح جلوگیری از خروج دام و فرآورده های دامی و گندم به صورت غیرقانونی و قاچاق باید به صورت جد مورد توجه متولیان امر در استان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی شامگاه سه شنبه در نشست اعضای كمیسیون نظارت و مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان افزود: اگر در این زمینه نظارت جدی صورت نگیرد، مردم در آینده دچار مشكل خواهند شد.
وی ادامه داد: مسئولان باید با برنامه ریزی، تمام تلاش خود را برای نظارت و كنترل مایحتاج عمومی مردم انجام دهند تا شاهد كمبود برخی اقلام در یزد و مناطق تابعه نباشیم.
استاندار یزد تصریح كرد: برای تقویت بازرسی ها از همكاری فرمانداران، بخشداران و ظرفیت شوراهای روستایی و دهیاران برای مبارزه با قاچاق دام استفاده كرد.
به گفته طالبی ، یزد در مركز و چهار راه اصلی كشور قرار دارد و شاهد قاچاق سوخت و برخی اقلام هستیم كه باید بعد نظارتی و بازرسی ها روز به روز تقویت شود.
همچنین فرمانده انتظامی استان یزد به اهمیت همكاری مردم و بخش های مختلف با نیروی انتظامی در شناسایی و برخورد با قاچاقچیان ارز و كالا تاكید كرد.
سرتیپ محمدرضا میرحیدری افزود: مبارزه با سوداگران مرگ و متخلفان جزو برنامه های مهم انتظامی است و ماموران با همكار مردم وظایف تعریف شده را دقیقا انجام می دهند.
وی تصریح كرد: وضعیت جغرافیایی استان همه را به این موضوع توجه می دهد كه باید نظارت ها و كنترل در برخورد با قاچاقچیان بیش از گذشته تقویت شود.
به گزارش ایرنا، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی یزد گفته است: از ابتدای سال 1398 تا پایان روز 25 اردیبهشت ماه جاری در 15مرحله ایست و بازرسی از خودروهای عبوری سه هزار و 633 كیلوگرم مواد مخدر در استان كشف شده بود.
سرهنگ ستوده نیا افزود: سه هزار و 100 كیلوگرم مواد كشف شده تریاك و بقیه حشیش و هروئین است.
وی بدون مقایسه كشف مواد مخدر با مدت مشابه سال گذشته ادامه داد: در این ارتباط 21 متهم دستگیر و با تشكیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند.
یزد نقش موثری در ارتباط استان های جنوبی و شرقی ایران به مركز كشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر كریدور شمال - جنوب و شرق و غرب، بعضا راه های آن برای انتقال كالای قاچاق و نیز مواد مخدر مورد سوء استفاده قرار می گیرد.
7536/ 2047/