بیت آیت الله حائری و معابر اطراف آن در میبد بهسازی می شود

یزد - ایرنا - فرماندار میبد گفت: طرح بهسازی بیت آیت الله حائری موسسه حوزه علمیه قم و نیز معابر اطراف بیت در این شهر و احداث سالن ورزشی با 2 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار پیگیری شد كه با اختصاص یك میلیارد تومان دیگر یك سالن به فضاهای ورزشی شهرستان افزوده می شود.

به گزارش ایرنا ، حسین فلاح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به توصیه امام جمعه میبد به سازمان برنامه و بودجه یك میلیارد تومان به بهسازی بیت موسس حوزه علمیه قم و معابر اطراف آن در محله مهرجرد اختصاص یافت.
وی اضافه كرد: با توجه به اولویت های سال 97 در مورد تعیین پروژه ها، امسال نیز اولویت هایی با نظر كارشناسی در مورد پروژه های نیمه تمام در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به اینكه امسال اتمام پروژه های نیمه تمام در اولویت قرار دارد، اظهار امیدواری كرد كه در حوزه مشكلات اجتماعی مسائلی كه به عنوان محور مشخص شد، مدیریت شود .
فرماندار میبد ادامه داد: از 19 میلیارد و 360 میلیون تومان اعتبار سال 97 ، 9 میلیارد و 300 میلیون تومان آن تحقق یافت این موضوع به آن معنا نیست كه همه پروژه ها تكمیل شود، علاوه بر بودجه ملی و كمك های خیری به دنبال رایزنی با بخش خصوص برای تكمیل پروژه های نیمه تمام هستیم.
وی اعتبار بخش بازآفرینی بافت های فرسوده سال گذشته را یك میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان كرد و یادآور شد: امسال نیز اعتبار باز آفرینی بافت های فرسوده حدود پنج میلیارد تومان است.
فلاح در ارتباط با عدم تكمیل پروژه های بیمارستان امام جعفر صادق (ع) تصریح كرد: پیگیری هایی برای تامین دستگاه سی. تی. اسكن از محل كمك های خیری انجام شد، وجود خیرین نباید بهانه ای برای عدم تخصیص بودجه به شهرستان باشد.
فرماندار میبد در پاسخ به سئوالی در مورد برخی مسائل شهرستان تاكید كرد: در صورت تعیین زمان با توجه به اینكه شفاف سازی وظیفه فرمانداری است حاضر به شفافیت سازی در حوزه مالی است .
وی كارهای انجام شده در حوزه صنعت را به رایزنی برای تسهیل كار صنعتگران و فراهم كردن زمینه اشتغال افراد در حوزه صنعت ، مشاركت موسسه های خیریه و ... برشمرد.
فرماندار میبد خاطرنشان كرد: انجام امور فرهنگی ، معنوی و ورزشی برای نشاط جامعه مورد نیاز است می توان از این طریق با موضوع های ضد فرهنگی و ... برخورد كرد.
وی در مورد آسفالت جاده روستای « مرور» گفت : مسیر جاده 12 كیلومتر است تنها 2 خانوار در روستا زندگی می كنند و با توجه به هزینه بالا برای كارهای زیرساختی؛ این كار از لحاظ اقتصادی توجیه ندارد، شاید امسال بتوان در سایه همراهی مردم یك كیلومتر جاده را آسفالت كرد.
فرماندار میبد شایعه داوطلبی خود را برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی كه دوم اسفند 98 برگزار می شود، رد كرد و افزود : آنچه تاكنون انجام داد، به بركت خون شهدا و دعای خیر پدر و مادر است در خود نمی بیند كه برای نمایندگی مجلس نامزد شود.
مركز شهرستان 104هزار نفری میبد در 50 كیلومتری شمال غرب شهر یزد مركز این استان قرار دارد.
9934 / 2047/