شهرداري هاي آستارا به لايروبي رودخانه ها فراخوانده شدند

آستارا - ايرنا - معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار آستارا گفت: شهرداري هاي اين شهرستان، به منظور مقابله با طغيان رودخانه ها، در لايروبي و ايجاد ديواره حفاظتي آنها با دستگاه هاي متولي همكاري كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا كامبيز لقماني مقدم عصر سه شنبه در جلسه كميته ساماندهي رودخانه ها و آب بندان ها در فرمانداري آستارا افزود: لايروبي رودخانه ها براي حفاظت منابع آب، جلوگيري از سيلاب و پيشبرد طرح هاي عمراني است و نيازمند همكاري دستگاه هاي متولي هستيم.
وي اضافه كرد: پاكسازي رودخانه ملاهادي تا پل حاجيان به طول حدود 10 كيلومتر از امروز آغاز شد و به تسريع لايروبي كمك خواهد كرد.
نعمت ياورپور شهردار لوندويل هم گفت: دو رودخانه در بخش لوندويل براي لايروبي انتخاب شده و ممنوعيت ساخت و ساز در حريم رودخانه ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وي افزود: 18 هزار متر مكعب شن و ماسه از رودخانه استخراج خواهد شد و اميدواريم براي طرح هاي عمراني لوندويل نيز مورد استفاده قرار گيرد.
رمضان دانش رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي آستارا هم اظهار كرد: ايمني بيش از 100 كيلومتر از راه هاي اصلي و فرعي ، نيازمند شانه سازي است و اميدواريم از مصالح رودخانه ها به راهداري اختصاص يابد.
وي ادامه داد: مصالح ريخته شده در بخشي از محور آستارا - اردبيل توسط شركت راه آهن، براي رانندگان خطرساز است و جمع آوري خواهد شد.
شهرستان مرزي آستارا با 91 هزار نفر جمعيت، دو شهر، هفت رشته رودخانه و 11 پهنه آب بندان در منتهي اليه غرب استان گيلان و مرز جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124/2007