استاندار قم: قطعی برق در تابستان امسال باید به حداقل برسد

قم ـ ایرنا ـ استاندار قم با اشاره به فرارسیدن فصل گرما و مشكل قطعی برق در سال های گذشته گفت: خدمات شركت برق در استان به نسبت مطلوب بوده، اما باید با فراهم نمودن زیرساخت های لازم، قطعی برق در فصل تابستان امسال به حداقل برسد.

به گزارش ایرنا، بهرام سرمست عصر سه شنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان قم، بر ضرورت برطرف كردن مشكلات و دغدغه های فعالان صنعتی در حوزه برق و انرژی تاكید كرد و افزود: باید كمیته ای با حضور بخش خصوصی و دستگاه های اجرایی ذیربط تشكیل شده و به این مشكلات و درخواست ها رسیدگی شود.
وی در ادامه سخنان خود گفت: برای رفع موانع تولید باید قوانین و مقررات دست و پاگیر اصلاح شود، اما همزمان باید بر حسن اجرای قوانین و مقررات در كشورمان نیز نظارت بیشتری صورت بگیرد.
سرمست ادامه داد: مصوبات قانونی و ابلاغیه ها در حوزه های مختلف باید به صورت درست و كامل به مرحله اجرا برسد تا ما شاهد آثار مثبت و موثر آن باشیم، چراكه با اجرای ناقص قوانین با مشكلاتی مواجه می شویم.

** مهرداد غضنفری معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم نیز در این جلسه با بیان اینكه برخی كالاهای اساسی با سختی زیاد تامین می شود، از ضعف شبكه توزیع انتقاد كرد و گفت: سازمان های متولی باید نظارت بیشتری بر نحوه توزیع كالاها به ویژه كالاهای اساسی در استان داشته باشند.

** رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم نیز در این جلسه با بیان اینكه اولویت نخست استان در بخش اقتصادی، تولید و سپس تجارت است، اظهار داشت: باید قوانین و تسهیلات لازم برای ورود خطوط تولید و فناوری های نوین با حداقل هزینه فراهم شود.
محمود سیجانی با اشاره به مزیت نسبی تولید فرش در قم، از فراهم آمدن اعتبارات لازم برای تكمیل نمایشگاه دائمی فرش استان خبر داد و گفت: سازمان صمت قم حمایت های لازم از واحدهای تامین كالاهای اساسی را انجام داده است.

** در این جلسه همچنین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم تصریح كرد: واردات كالاهای اساسی و مواد اولیه به مناطق ویژه اقتصادی نباید به ثبت سفارش وابسته باشد.
سید رضا طباطبایی با اشاره به عدم ثبت سفارش مواد اولیه و قطعات مورد نیاز كه در لیست سازمان صمت قرار دارند، گفت: از مشكلات جدی كه امروز در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با آن مواجه هستیم، ثبت سفارش و پرداخت عوارض گمركی برای تجهیزات خطوط تولید است.

** حسن آقاجانی رئیس اتحادیه صادركنندگان استان قم نیز در این جلسه بر ضرورت رونق صنعت مسكن برای اشتغالزایی در كشور تاكید كرد و گفت: اگر در واگذاری زمین و صدور پروانه ها هزینه ها را كاهش دهیم، بخش های راكد اقتصادی نیز پویاتر خواهد شد و می توانیم از شرایط سخت اقتصادی عبور كنیم.
جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان قم با حضور جمعی از مدیران و كارشناسان دستگاه های اجرایی ذیربط و فعالان اقتصادی در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.
8146 / 1175