رييس جمهوري آذربايجان غربي را به مقصد تهران ترك كرد

اروميه- ايرنا- رييس جمهوري و هيات همراه در پايان سفر يكروزه به آذربايجان غربي، سه شنبه شب اين استان را به مقصد تهران ترك كرد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام حسن روحاني بعد از ظهر امروز/سه شنبه/ 31 ارديبهشت ماه به همراه جمعي از اعضاي كابينه تدبير و اميد با استقبال رسمي مسوولان استان وارد آذربايجان غربي و فرودگاه ماكو شد.
افتتاح سد كرم آباد و شبكه آبياري پاياب آن به عنوان يكي از بزرگترين طرح هاي اقتصاد مقاومتي كشور، افتتاح سدهاي انحرافي «بويلاپوش» خوي و سد سردشت، بهره برداري از نيروگاه برق آبي و تصفيه خانه سردشت و شهر ربط، افتتاح سد سيلوه، كانال انتقال آب جلديان به درياچه اروميه و شبكه آبياري پاياب اين سد و ورزشگاه 6 هزار نفري سلماس از جمله مهمترين طرح هاي افتتاحي در سفر يكروزه روحاني بود.
بر اساس اعلام استاندار آذربايجان غربي، در سفر يكروزه رييس جمهوري به اين استان 27 طرح عمراني، خدماتي و زيربنايي با چهار هزار و 465 ميليارد تومان هزينه كرد بهره برداري شد.
تعدادي از مسئولان و وزراي دولت از جمله «رضا اردكانيان» وزير نيرو، «محمود حجتي» وزير جهاد كشاورزي و «مسعود سلطاني فر» وزير ورزش و جوانان و وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، رييس جمهوري را در اين سفر همراهي كردند.
آخرين سفر رييس جمهوري به آذربايجان غربي در تاريخ 28 آبان 1397 /حدود 6 ماه پيش/ به وقوع پيوست كه طي آن راه آهن اروميه – مراغه افتتاح و اولين مسافران قطار نيز با بدرقه دكتر روحاني به مشهد مقدس عازم شدند.
آذربايجان غربي با حدود سه ميليون و 300 هزار نفر جمعيت داراي 17 شهرستان بوده و دولت تدبير و اميد تاكنون بيش از 15 هزار ميليارد تومان براي جبران عقب ماندگي هاي گذشته در اين استان سرمايه گذاري كرده است.
8137/518