معاون حقوقي باشگاه تراكتورسازي: تحقيقات پرونده فروزان در كميته اخلاق تكميل شد

تبريز - ايرنا- معاون حقوقي باشگاه تراكتورسازي تبريز از پايان تحقيقات كميته اخلاق فدراسيون فوتبال در پرونده «محسن فروزان» خبر داد.

«مصطفي كارانديش» روز دوشنبه با اعلام اين خبر به خبرنگار ورزشي ايرنا گفت: پرونده فروزان داراي دو بخش است كه بخش مربوط به مباحث كيفري با پيگيري مدعي العموم در دست رسيدگي در مرجع قضايي تخصصي است و بخش مربوط به تخلفات انتظامي نيز در كميته اخلاق و با شكايت باشگاه تراكتورسازي پيگيري مي شود.
اين مقام مسئول در باشگاه تراكتورسازي تبريز افزود: تحقيقات كميته اخلاق در خصوص پرونده فروزان پايان يافته و كارشناسان نظرات نهايي خود را ارائه كردند اما هنوز منتهي به صدور رأي نشده است.
به گفته كارانديش به طور قطع نتيجه تحقيقات دادسرا در پيگرد كيفري موضوع در تصميم كميته اخلاق اثرگذار خواهد بود.
اين وكيل دادگستري اضافه كرد: علاوه بر بحث شرط بندي، تباني نيز به عنوان يك موضوع جداگانه در اين پرونده مطرح است كه رسيدگي قضايي مي شود.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا باشگاه تراكتورسازي در ارتباط با تباني نيز از فروزان به كميته اخلاق شكايت كرده است يا خير؟ گفت: هم در ارتباط با شرط بندي و هم تباني، شكايت خود را مطرح كرديم. البته قوانين فيفا (فدارسيون بين المللي فوتبال) در ارتباط با شرط بندي، تباني و اثرگذاري در نتيجه يك مسابقه از اين طريق، متفاوت است.
معاون حقوقي باشگاه تراكتورسازي تبريز با بيان اينكه در قانون مجازات اسلامي براي قمار يا شرط بندي مجازات هايي همچون حبس، شلاق و جزاي نقدي پيش بيني شده است، گفت: فيفا نيز بخشنامه هاي متعددي در خصوص شرط بندي و تباني دارد و حسب مورد و بر اساس نقش بازيكن در تغيير نتيجه مسابقه از طريق شرط بندي يا تباني با سايت هاي شرط بندي، حتي محروميت مادم العمر نيز پيش بيني شده است.
اين وكيل دادگستري افزود: متاسفانه با تعلل اركان قضايي فدراسيون فوتبال، ليگ برتر خاتمه يافت و اگر خساراتي كه به باشگاه تراكتورسازي تبريز وارد شده، آسيب شناسي شود شايد ديگر هيچ مالك خصوصي در فوتبال سرمايه گذاري نكند.
وي ابراز اميدواري كرد هر چه زودتر كميته اخلاق فدراسيون فوتبال تصميم خود را در ارتباط با پرونده فروزان اعلام كند.
به گزارش ايرنا، به دنبال ايجاد شائبه شرط بندي فروزان در ديدار تراكتورسازي مقابل سپيدرود رشت در هفته هاي پاياني ليگ هجدهم و در حالي كه اين تيم تبريزي جزو شانس هاي قهرماني بود، براي فروزان و همسرش كه به گفته مهدي تاج رئيس فدراسيون فوتبال براي مقام قضايي اثبات شده او سايت شرط بندي دارد، پرونده قضايي تشكيل شد.
فروزان و نسيم نهالي همسرش، دهم ارديبهشت امسال در همين ارتباط بازداشت و چهار روز بعد يعني 14 ارديبهشت با قرار تامين كيفري مناسب آزاد شدند.
فروزان هم پيشتر از زنوزي مالك باشگاه تراكتورسازي به خاطر مطرح كردن شائبه شرط بندي به دادسراي فرهنگ و رسانه شكايت كرده است.
518