۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۸
کد خبر: 83323087
۰ نفر
عضو جهاد اسلامی: فلسطین و مقدساتش با پول معاوضه نمی شود

تهران - ایرنا - «خالد البطش» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با محكوم كردن كنفرانس آمریكایی كه قرار است با موضوع 'معامله قرن' در بحرین برگزار شود، گفت: فلسطین و مقدساتش با پول، پركردن شكم ها و جیب ها معاوضه نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، البطش گفت: با وجود رنج های محاصره و تحریم ها علیه ملت ما، فلسطین و مقدساتش با پول، پركردن شكم ها و جیب ها معاوضه نمی شود.
این مقام جهاد اسلامی همچنین از ملت های مسلمان، مردم بحرین و كشورهای عربی خواست تا با نقشه هایی كه برای ازبین بردن مساله فلسطین و یهودی سازی مسجدالاقصی انجام گرفته ، مقابله كنند.
عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی اضافه كرد: برگزاری این كنفرانس آمریكایی – صهیونیستی در بحرین با هدف گشودن راهی در برابر 'معامله قرن' آمریكا برای از بین بردن مساله فلسطین است.
البطش همچنین گفت: اقدام بحرین برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعتراف به تصمیمات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا و تیم كاخ سفید به شمار می آید.
وی تاكید كرد كه مردم فلسطین در مقابل تلاش ها برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، این توطئه و تقسیم بندی كشورهای عربی و اسلامی براساس تفاوت های مذهبی و نژادی برای تدوام درگیری در منطقه می ایستند.
آمریكا دیروز (دوشنبه) اعلام كرد كه در روزهای 25 و 26 ژوئن (4و 5 تیر) نشست اقتصادی بین المللی در بحرین برای جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین به عنوان بخش اول معامله قرن برگزار خواهد شد.
گفته می شود در این كنفرانس نمایندگان دولت‌ها، جامعه مدنی و سرمایه‌گذاران برای آغاز اجرای بخش اقتصادی معامله قرن شركت خواهند كرد.
جرد كوشنر داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریكا پیش تر اعلام كرده بود كه معامله قرن بعد از ماه رمضان اعلام خواهد شد.
شبكه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یك مسؤول برجسته این رژیم گزارش داد كه دولت آمریكا رسما از اسرائیل برای شركت در كنفرانس اقتصادی درباره معامله قرن دعوت كرده است.
شبك**9365**1392