ساخت مسجد جدید در منطقه سیل زده سعدی شیراز آغاز شد

شیراز- ایرنا -طی مراسمی در شب ولادت امام مجتبی(ع)، كلنگ احداث مسجد امام حسن (ع) در منطقه سیل زده سعدی توسط قرارگاه احمدبن موسی(ع) سپاه فجر فارس به زمین زده شد.

به گزارش ایرنا، معاون محرومیت‌زدایی قرارگاه حضرت احمدبن موسی(ع) سپاه فجر فارس روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یكی از فعالیت‌های این قرارگاه انجام فعالیت‌های عمرانی برای محرومیت‌زدایی از مناطق كمتر برخوردار است، یكی از سرفصل‌های 17 گانه‌ای كه در این قرارگاه لحاظ شده نیز ، احداث و مرمت مساجد است.
میلاد امیری‌نژاد، با یادآوری این نكته كه بافت تاریخی شیراز از گذشته یك بافت مذهبی بوده كه تعداد زیادی مساجد در مناطق مختلف این بافت وجود دارد افزود: هر كدام از مساجد بافت تاریخی در بخشی فعالیت دارند لذا یكی از برنامه‌های ما نیز مرمت مساجد این مناطق بوده است.
وی با بیان اینكه در سال گذشته كار مرمت تعداد زیادی از مساجد در مناطق كمتر برخوردار شیراز انجام شد، افزود: یكی از برنامه‌های مهم كار احداث مساجد در مناطقی است كه جمعیت زیادی در آن قرار دارد كه در این راستا اقداماتی نیز انجام داده‌ایم.
معاون محرومیت‌زدایی قرارگاه حضرت احمدبن موسی(ع) ادامه داد: 30 اردیبهشت‌ماه همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، در منطقه محروم و سیل‌زده شهرك سعدی با حضور مسئولان و مردم، كنگ احداث مسجد و حسینیه امام حسن مجتبی(ع) به زمین زده شد و امیدواریم كه با كمك خیران و مسوولان بتوانیم این مسجد را به زودی به بهره‌برداری برسانیم.
وی اظهار كرد: احداث مساجد به صورت كلی باید بر اساس نیاز و درخواست اهالی یك منطقه صورت گیرد تا مساجد بتوانند در سرفصل های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت كنند.
ع.پ/ 6113