رسيدگي به امور شهداي منا يكي از اولويت هاي سازمان حج است

تهران- ايرنا- نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت در ديدار با خانواده شهداي منا رسيدگي به امور شهداي منا و مسجدالحرام را يكي از اولويت هاي سازمان حج و زيارت مطرح كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج و زيارت، حجت الاسلام و المسلمين سيد عبدالفتاح نواب روز سه شنبه در اين ديدار حادثه منا در روز عيد قربان سال 94 را يكي از تلخ ترين حوادث سالهاي اخير ذكر كرد و افزد: همه ما در مجموعه حج و زيارت لباس خدمت به تن كرده ايم و بر خود وظيفه مي دانيم كه دغدغه هاي خانواده هاي معظم شهداي منا و مسجدالحرام را در چارچوب توان و اختيارات خود پيگيري نماييم.
علي رضا رشيديان در خصوص خواسته هاي خانواده هاي شهداي منا شامل احداث يادمان شهداي منا، پيگيري از شوراهاي شهرها در خصوص نامگذاري خياباني در شهرهاي مختلف كشور بنام اين شهدا، بررسي ابهامات در خصوص بيمه شهدا، برگزاري مراسم هاي بزرگداشت سالگرد شهدا، مسائل خانواده هاي شهداي منا با بنياد شهيد و امور ايثارگران و همچنين برگزاري جلسات مستمر با خانواده ها، دستورات لازم را به مسئولان مربوطه صادر كرد.
رئيس سازمان حج و زيارت در اين جلسه مشاور خود، حجت الاسلام والمسلمين مهدي شهسواري را به عنوان مسئول پيگيري امور مربوط به خانواده هاي معظم شهداي منا و مسجدالحرام معرفي كرد .
در حادثه غمبار منا در حج سال 1394، 464 زائر ايراني در روز عيد قربان به شهادت رسيدند.
جمعي از خانواده هاي معظم شهداي مظلوم فاجعه منا، امروز سه شنبه با حجت الاسلام و المسلمين سيد عبدالفتاح نواب نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و علي رضا رشيديان رئيس سازمان حج و زيارت ديدار و گفت وگو كردند.
اجتمام*1933*1095*1193

سرخط اخبار جامعه