دادستان شهرضا: فضاي انتقاد در جامعه نبايد سركوب شود

اصفهان-ايرنا- دادستان عمومي و انقلاب شهرضا گفت: پذيرش انتقاد سالم لازمه مديريت موفق است، فضاي نقد نبايد سركوب شود چون يكي از عوامل پويايي و تحرك جامعه است.

به گزارش ايرنا، محمد محسني اژيه روز سه شنبه در نشست صميمي با خبرنگاران شهرضا تصريح كرد: نحوه بيان انتقاد نيز بسيار مهم است و شيوه و بيان آن از مهمترين مواردي است كه بايد مدنظر منتقد باشد.
وي گفت: اين جلسه با هدف تعامل با خبرنگاران و با توجه به تغيير و تحولات و رويكرد و ديدگاه هاي رئيس قوه قضاييه در راستاي افزايش و ترميم سرمايه اجتماعي دستگاه قضا برگزار شده است.
دادستان شهرضا، اعتماد سازي، اطلاع رساني و ارائه خدمات مطلوب به مردم را از برنامه‌هاي جديد قوه قضاييه دانست و افزود: در برخي از موارد اطاله دادرسي باعث شده تا زحمات همكاران قضايي، ناديده گرفته شود.
وي اضافه كرد: اطاله دادرسي بعضاً ناشي از عملكرد برخي از سازمان ها و ارگان هاي ديگر است.
محسني اژيه با اشاره به اتفاقات اخير در كشور گفت: جوسازي ضدانقلاب و فضاسازي در هر حادثه با هدف تلقين روحيه نااميدي در مردم از طرف دشمن اجرا مي شود.
وي گفت: دشمنان ما با فضاي رسانه اي خاص از كوچكترين مسائل كشور، يك معضل اجتماعي بزرگ مي سازند.
دادستان شهرضا با اشاره به سخنان رهبري در باره جنگ نرم گفت: در حال حاضر جنگ نرم به منصه ظهور رسيده است و خبرنگاران در خط مقدم اين جنگ ضدفرهنگي عليه كشورمان هستند.
محسني اژيه اظهار داشت: بسياري از شبكه هاي معاند توسط استكبار و برخي از كشورهاي منطقه، مديريت و ايجاد ناامني در كشور ما با هدف ايجاد آشوب هدايت مي شود.
وي گفت: برخي از خبرنگاران ناخواسته درگير اين جريان مي‌شوند ولي در شهرضا چه در رسانه‌هاي مكتوب و چه در فضاي مجازي، خبرنگاران در طول ساليان گذشته بسيار سنجيده و مطلوب عمل كرده اند و اگر انتقادي هم مطرح مي‌شود، بسيار حرفه‌اي و تاثيرگذار بوده است و از جنبه نااميدي و ايجاد يأس در جامعه نيست.
دادستان شهرضا بر حمايت خود از خبرنگاران تاكيد كرد و افزود: انتظار مي‌رود با مساعدت خبرنگاران، فضاي همدلي كه در شهرستان ما وجود دارد، مضاعف شود و مردم بطور محسوس، آثار اين اتحاد و همدلي را ببينند و درك كنند.
محسني اژيه با اشاره به برگزاري انتخابات پايان سال جاري مجلس شوراي اسلامي از خبرنگاران خواست تا اخبار انتخاباتي را با دقت و حساسيت و با هدف ايجاد همدلي منتشر كنند.
وي افزود: بايد قانون مطبوعات، نصب‌العين تمام رسانه‌ها باشد و زمينه سوء استفاده برخي افراد سودجو بسته شود.
دادستان شهرضا با اشاره به پيگيري مسئولان در باره رفع مشكلات مردم شهرستان، تصريح كرد: فرماندار و تيم مديريتي اين شهرستان فعاليت مطلوب و خوبي را در طول ساليان گذشته داشته اند و با تمام توان خود در راستاي خدمت رساني به مردم فعاليت مي كنند و مردم نيز بايد از اين فعاليت ها و خدمات اطلاعات كافي داشته باشند.
محسني اژيه همچنين با اشاره به نامگذاري شهرضا به نام 'شهر ملي سفال' گفت: صنايع دستي و سفال شهرضا در برخي از موارد مورد بي مهري واقع شده است و اين خطه بايد جايگاه خود را در زمينه صنايع دستي بويژه سفال باز پيدا كند.
وي اظهار داشت: با توجه به وجود انديشمندان بزرگ و ظرفيت هاي موجود در شهرضا، اين شهرستان قابليت تبديل شدن به قطب فرهنگي استان اصفهان را دارد.
دادستان شهرضا افزود: مسئولان بايد در مشكلات و اختلافات، آستانه تحمل بالايي داشته باشند و در اين زمينه راه مدارا، اتحاد و همدلي را در پيش بگيرند.
شهرستان شهرضا در70 كيلومتري جنوب اصفهان قرار دارد.
6027/7144