زيرساخت ها براي احداث كارخانه سيمان در لامرد فراهم است

شيراز- ايرنا- با فراهم شدن زمينه مشاركت بخش خصوصي و زير ساخت ها و با هدف تكميل زنجيره صنايع به زودي عمليات اجرايي احداث كارخانه توليد سيمان در منطقه ويژه اقتصادي لامرد آغاز مي شود.

به گزارش ايرنا ، روابط عمومي منطقه ويژه اقتصادي لامرد روز سه شنبه به نقل از مدير عامل منطقه انرژي بر لامرد اعلام كرد: فراهم بودن همه زير ساخت ها و شرايط استثنايي از نظر دسترسي به معادن، محورهاي مواصلاتي، بنادر تخصصي و معافيت هاي گمركي و مالياتي سبب شده تا صاحبان سرمايه رويكرد مناسبي براي مشاركت در طرحهاي اين منطقه راهبردي داشته باشند.
فريدون فدايي دولت اضافه كرد: تدابير لازم بمنظور تسريع فرايند واگذاري زمين به سرمايه گذاران و تخصيص امكانات مورد نياز انديشيده شده و بهترين فرصت فرا روي سرمايه گذاران در منطقه ويژه اقتصادي لامرد ايجاد شده است تا شاهد كمترين ريسك سرمايه گذاري در اين منطقه باشيم.
بر اساس توافق نامه اي كه بين مديران منطقه انرژي برلامرد و بخش خصوصي امضا شده مراحل اوليه براي اخذ مجوزهاي لازم و جا نمايي محل احداث كارخانه و انتقال تجهيزات مورد نياز و استقرار كارگاه براي شروع عمليات اجرايي اين كارخانه انجام شده ، اين طرح در بازه زماني يك ماهه آغاز خواهد شد.
اين كارخانه سيمان در زميني به مساحت بالغ بر 30 هكتار و با ظرفيت توليد روزانه حدود 5 هزارتن و با اعتبار 10 هزار ميليارد ريال ساخته مي شود.
منطقه ويژه اقتصادي لامرد در جنوب استان فارس قرار دارد.
ع.پ / 6113