600 هزار خير و حامي با كميته ‌امداد همكاري مي كنند

تهران- ايرنا- معاون توسعه مشاركت‌هاي مردمي كميته امداد گفت: 600 هزار حامي در سطح كشور در ياري‌رساني به ايتام و فرزندان محسنين با كميته امداد همكاري دارند.

به گزارش عصر سه شنبه پايگاه خبري كميته امدادامام خميني (ره) در چهارمين دوره همايش ملي «والي مهر» كه با حضور هزاران نوعدوست و حامي كميته امداد در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي تهران برگزار شد از 13 نفر از خيران نمونه كشوري با اهداي نشان والي مهر تقدير به عمل آمد.
در اين مراسم عليرضا عسگريان، معاون توسعه مشاركت‌هاي مردمي كميته امداد با بيان اينكه خيران حاضر در اين همايش بخش كوچكي از جامعه بزرگ نيكوكاران كشور هستند، گفت: 600 هزار حامي در سطح كشور در ياري‌رساني به ايتام و فرزندان محسنين با كميته امداد همكاري دارند كه اميدواريم تا پايان ماه رمضان، با جذب حاميان جديد، بتوانيم خدمات خود را در اين بخش توسعه دهيم.
وي افزود: در حال حاضر سرانه پرداختي به فرزندان ايتام 250 هزار تومان در ماه است و فرزندان محسنين به طور ميانگين ماهانه 113 هزار تومان از سوي حاميان دريافت مي‌كنند.
معاون توسعه مشاركت‌هاي مردمي كميته امداد با بيان اينكه فرهنگ خير و احسان در كشور يك فرهنگ ريشه‌دار است، تاكيد كرد: در شرايط سخت اقتصادي در سال گذشته، خيران بيش از 700 ميليارد تومان در حمايت از ايتام و محسنين مشاركت كردند كه هدف از برگزاري همايش والي مهر، در درجه نخست معرفي خيرين و كمك به فراگيري فرهنگ احسان و نيكوكاري است.
در اين همايش از 13 نفر از خيران نمونه كشوري كه با اقدامات نيكوكارانه خود در حوزه‌هاي مختلف همچون طرح محسنين، تامين جهيزيه، مسكن و اشتغال مددجويان و ... به دستگيري از نيازمندان پرداخته‌اند، با اهداي لوح و نشان والي مهر تقدير شد.
همچنين نشان عالي والي مهر براي تقديم به مردم شيراز و استان فارس، به پاس نوع‌دوستي و خدمات قابل توجه آنان در حادثه سيل شيراز، به محمد بحراني هنرمند برجسته كشورمان اهدا شد.
حجت الاسلام والمسلمين محسن كازروني نماينده ولي فقيه و رئيس هيات امناي كميته امداد در اين همايش با تببين جايگاه كار خير در توسعه فرهنگ انساني و اسلامي در كشور، گفت: همايش والي مهر به منظور تجليل از كريمان و بزرگاني برگزار مي‌شود كه به پيروي از كريم اهل بيت (ع) پيش‌قدم در دستگيري از نيازمندان هستند.
وي با اشاره به وقوع سيل اخير در كشور كه موجب خسارت جاني و مالي به شهروندان در استان‌هاي مختلف شد، تاكيد كرد: در كنار لطمات و خسارات سيل، همچون هميشه شاهد بروز و ظهور فرهنگ اصيل نوعدوستي مردم ايران بوديم كه بدون چشم‌داشتي به ياري و گره‌گشايي از هموطنان سيل‌زده شتافتند.
اجتمام*1933*1095*1193