روحانی: ملت ایران همواره مقابل سران كاخ سفید پیروز است

ارومیه – ایرنا رییس جمهوری گفت: ملت ایران پیروز همیشگی در برابر سران زیاده خواه كاخ سفید است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی سه شنبه شب در شورای اداری آذربایجان غربی در شهرستان ماكو، افزود: سران كاخ سفید می خواستند ایران را به شورای امنیت برده و تحریم های جهانی علیه كشورمان به وجود بیاورند كه این امر با هوشیاری ملت ایران با خودداری از خروج از برجام نقش برآب شد.
وی اظهار داشت: تحریك برای خروج سایر اعضای برجام ،دیگر نقشه آمریكایی ها بود كه نتوانستند هیچ كدام از این كشورها را با خود همراه كنند و در این توطئه شكست خوردند.
وی اضافه كرد: آمریكا در پایان راه ناچار شد تا خودش از برجام خارج شود و عهد خود را بشكند.
رییس جمهوری ادامه داد: آمریكا در این راه نیز تنها ماند كه همین امر جزو افتخارات تاریخی ملت ایران است.
رییس جمهوری با اشاره به اینكه كاخ سفید در مرحله بعد به دنبال جلب حمایت سازمان ملل و نهادهای بین المللی علیه ایران بود، گفت: با این وجود ایران در دادگاه بین المللی لاهه، آمریكا را محكوم كرد كه این امر موفقیتی بزرگ در تاریخ حقوقی كشورمان به شمار می رود.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی، آمریكا را بزرگترین قدرت استكباری جهان و جمهوری اسلامی را به عنوان نماد دین اسلام ، عزت و استقلال در دنیا بیان كرد و افزود: در حال حاضر مظهر تمام خوبی ها در مقابل تجسم همه بدی ها قرار گرفته كه این امر باید به همه مردم دنیا تبیین شود.
وی اظهار داشت: كار امروز آمریكایی ها جنایت علیه بشریت است، زیرا آنها جلوی خرید دارو، مواد غذایی و اعزام بیماران برای معالجه را گرفته اند.
وی با تاكید بر اینكه آمریكا باز هم در برابر ملت ایران پشیمان و رسوا خواهد شد، اضافه كرد: جنگ آمریكا با دولت ایران نیست، بلكه با یك ملت بزرگ و شكست برای آنها در این جنگ حتمی است.
وی با اشاره به اینكه رییس جمهوری آمریكا به فكر شكست ایران در مدت كمتر از 3 ماه بود، تاكید كرد: آنها به دنبال جلوگیری از جشن چهلمین سال انقلاب بودند، ولی ایران اسلامی در حال حاضر از هر زمان دیگری مستحكم تر است و همچون قرن های متمادی در تاریخ جاودانه خواهد ماند.
دكتر روحانی با اشاره به اثرگذاری چهار گروه صهیونیست ها، افراطیون داخل آمریكا، مرتجعین منطقه و گروهك های ضد انقلاب بر سران آمریكایی گفت: این مشاوران نیز برای رسیدن به مقصود خود سر كاخ سفید را كلاه می گذارند.

وی با بیان اینكه ملت ایران طی یك سال گذشته ایستادگی و مقاومت جانانه ای را مقابل زیاده خواهی آمریكایی ها داشته است، گفت: آنها به فكر رساندن هر یك دلار به 50 هزار تومان بودند كه در این توطئه نیز با مقاومت ملت ایران شكست خوردند.
وی بیان كرد: در حال حاضر نهادهای اقتصادی ، بانك مركزی، وزارت امور خارجه، وزارت نفت در خط مقدم جنگ اقتصادی مقابل آمریكا قرار دارند و با همه توان برای پیروزی در این جنگ در تلاش هستند.
رییس جمهوری با اشاره به اینكه طی 2 هفته گذشته 2 طرح بزرگ آب و خاك در غرب كشور به بهره برداری رسیده، اضافه كرد: این طرح ها نشاندهنده روند رو به رشد و رو به جلوی ملت ایران است كه با وجود توطئه ها و جوسازی رسانه ای دشمنان ایران این روند را با قدرت بیشتر ادامه خواهند داد.
روحانی، توسعه كشاورزی ، استفاده از آبیاری هوشمند و كاهش مصرف آب را راهكار اساسی در راستای بهره مندی از ظرفیت های آبی كم نظیر كشور دانست و اضافه كرد: ما در یك مسیر تحول بزرگ قرار داریم و می توانیم با علم ، فناوری و جهاد در این مسیر گام های بلندتری برداریم.
رییس جمهوری، گردشگری را بزرگترین عامل تحول در كشور بیان كرد و گفت: افزایش 50 درصدی گردشگران طی یكسال گذشته، ایجاد 70 هزار شغل در این بخش نشاندهنده جایگاه این صنعت برای تحقق رشد كشور است كه باید توان بیشتری برای آن صرف شود.
وی نعمت های خدادادی را یاور ملت ایران و رسیدن به رشد و توسعه پایدار عنوان كرد و ادامه داد: یكی از این رحمت های خداوندی بارش نزولات آسمانی است كه باید توسعه كشاورزی بیش از پیش از این نعمت الهی بهره ببریم.
رییس جمهوری تولید، اشتغال رفع فقر مطلق را سه شعار اساسی دولت تدبیر و امید بیان كرد و افزود: دولت در این عهد استوار است ولی باید همه بخش ها برای رسیدن به اهداف تعیین شده در این خصوص همكاری داشته باشند.
وی در خصوص رفع فقر مطلق، از اهتمام دولت برای چهار برابری شدن مستمری نیازمندان طی سه سال احیر خبر داد و گفت: این روند در راستای كمك بیشتر به نیازمندان تداوم خواهد داشت.
وی همچنین با بیان اینكه دین باید نور هدایت ما باشد، اضافه كرد: اگر كسی كه فانوس در دست دارد باید جلو باشد تا در چاله نیافتیم و امام مجتبی (س) این درس را به ما می دهند.
حجت الاسلام روحانی گفت: از اردیبهشت پارسال مردم ما ایستادگی كردند و دولت در كنار مردم بود و كارهای بزرگی در این زمینه انجام شد كه نمونه اش سیل بود.
وی ادامه داد: شما دید با كمك مردم چطور عبور كردیم و در بازساز ی هم عبور خواهیم كرد و همان طور كه وزیر كشور قول داد بازسازی و مرمت تا شب عید انجام می شود و این كار را با همت و تلاش مردم خواهیم كرد.
رییس جمهوری افزود: اگر اتكا به خداوند باشد، موفق و پیروز خواهیم بود و خداوند همه شما كشور و استان و همه مسلمانان را محفوظ بدارد تا هر روز شاهد آبادانی كشور باشیم.
رییس جمهوری امروز در راس هیاتی برای افتتاح 27 طرح زیربنایی به ارزش بیش از 4600 میلیارد تومان به آذربایجان غربی سفر كرد.
8137/2093/5188137/2093/518