۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
کد خبر 83323055
۰ نفر
197 نفر در حوادث رانندگی استان اردبیل جان باختند

اردبیل - ایرنا - مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: در سال گذشته 197 نفر از اهالی این استان در اثر تصادف رانندگی جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا ، علی رحمتی روز سه شنبه در بازدید از عملیات روكش آسفالت جاده های ارتباطی مشگین شهر افزود: امسال تلاش می كنیم با بهبود وضع جاده های استان و بكارگیری تجهیزات لازم از جمله نصب دوربین های كنترل ترافیك و آموزش رانندگان این آمار را كاهش دهیم.
وی گفت: نقش پلیس راه در كاهش آمار تصادفات رانندگی بسیار حائز اهمیت است.
او اظهار داشت: تعهد اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده استان در سال گذشته آسفالت ریزی 265 كیلومتر از جاده های فرعی و اصلی استان اردبیل بود كه بدلیل نامساعد بودن شرایط جوی بخشی از این تعهد در سال گذشته محقق نشده بود.
رحمتی افزود: امسال با مساعد شدن شرایط جوی عملیات آسفالت ریزی در مناطق مختلف استان آغاز شده است.
او اضافه كرد: بر اساس دستورالعمل جدید از ابتدای سال مالی جدید احداث و نگهداری راه های فرعی و روستایی از اداره كل راه و شهرسازی سلب و به اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار خواهد شد.
وی از فرمانداران شهرستان های استان اردبیل خواست با تخصیص اعتبار لازم یاریگر این اداره كل در بهسازی جاده های روستایی باشند.
در استان اردبیل تاكنون 100 فقط كیلومتر بزرگراه احداث شده و بیشتر راه های اصلی آن پرخطر و پر حادثه است.
72 درصد تصادفات ناشی از نبود جاده استاندارد در شمال استان و 43 درصد دیگر هم در مسیر پارس آباد - مشگین شهر رخ می دهد كه برای اصلاح این مسیرها تلاش می شود.
7117/6018