همه را در مسابقات قهرماني آسيا غافلگير مي كنيم

تهران- ايرنا- مدير فني تيم ملي واليبال زنان گفت: در مسابقات قهرماني آسيا بدنبال كسب مقام نيستيم و اهداف بزرگتري را در سر مي پرورانيم و همه را غافلگير خواهيم كرد.

جواد مهرگان بعدازظهر امروز (سه شنبه) و در حاشيه تمرين تيم ملي واليبال زنان گفت: شرايط تيم و دوره آماده سازي عمومي و سازگاري تمام شده و در دوره آماده سازي ويژه هستيم. علاوه بر تاكتيك هايي كه به آن نياز داريم، به توسعه انرژي و تقويت تاندوم ها توجه داريم.
وي با بيان اينكه در تمرينات تلاش مي كنيم تا ظرفيت بازيكنان را به حداكثر برسانيم، ادامه داد: در بازي تداركاتي برابر اسلووني از نظر پتانسيل و توانمندي به نتيجه مي رسيم. تورنمنت هاي اروپايي به اعتماد به نفس بچه ها كمك مي كند و واليبال زنان بيشتر شناخته مي شود. لژيونرهاي خوبي خواهيم داشت و مطمئنم در ماه هاي آينده ١٠ بازيكن در ليگ تركيه داشته باشيم.
مدير فني تيم ملي واليبال زنان ادامه داد: بازيكنان براي ارتقاي سطح بايد به ليگ كشورهاي ديگر بروند زيرا ليگ ايران جوابگوي بازيكنان نيست. تاكنون تعداد بازي هاي مفيد لژيونرهاي ايراني ١٨ بازي بوده و آنها توانستند در ليگ تركيه به ثبات ذهني و اعتماد به نفس بهتر برسند.
وي ادامه داد: بازيكنان در طول سال نياز به 40 بازي با كيفيت بيشتري نياز دارند اما در ايران تنها ٥ بازي در سطح بالا وجود دارد.
مهرگان تصريح كرد: ما براي ديدارهاي تداركاتي به اسلووني مي رويم و تيم هاي سطح بالايي از آمريكاي شمالي و اروپا در اين رقابت ها حضور دارند.
وي افزود: امسال يك شروع خوب براي بازيكنانم بود. در طول هفت ماهي كه بازيكنان در تيم ملي حضور ندارند بايد ليگ پرفشاري را تحمل كنند و اگر اين مسير ادامه پيدا كند، بازيكنان بزرگ ما همه را غافلگير مي كنند.
مهرگان عنوان كرد: به دنبال اهداف ششم شدن در اسيا نيستيم اهداف بزرگتري داريم و خوشبينيم كه به نتايج درخشاني برسيم. امسال شروعي است براي اينكه تيم واليبال ايران خود را تثبيت كند و جزو ٤ تيم برتر باشد بدون اغراق و وويا اين امر هدف ماست و براي ان تلاش مي كنيم.
مدير فني تيم ملي واليبال زنان اظهار داشت: تركيب تيم براي مسابقات آسيايي هنوز معلوم نيست ولي با توجه به نيازها و ارزيابي از تورنمنت قبلي و بازيكنان مستعدي كه داريم، تركيب مشخص مي شود. از مربيان استان ها و ليگ تشكر مي كنيم زيرا اين بازيكنان محصول زحمات آنها هستند.
وي افزود: تركيب تيم ملي از بازيكنان اميد و بزرگسالان تشكيل مي شود و با همان بازيكنان اعزام مي شويم. به سن و سال بازيكنان نگاه نمي كنيم بلكه به اين نگاه مي كنيم چه بازيكناني براي تيم مفيد هستند
مهرگان گفت: حريفان ايران در مرحله مقدماتي واليبال قهرماني آسيا تيم ها سنگاپور و كره هستند ودر دور بعد با چين تايپه و تايلند روبه رو خواهيم شد.
وي افزود: برخلاف تصور عمومي تيم هاي شرق آسيا سرعتي نيستند بلكه اين تيم ها در واقع با حوصله هستند. تمركز ما بر اين است كه بتوانيم با سرعت بالاي ٨٠ كيلومتر به توپ ضربه بزنيم و در حمله و در دريافت و توپگيري كيفيت خوبي در تمرين داشته باشيم.
ورزشي**٩١٢٨**9129