۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۱
کد خبر: 83323045
۰ نفر
جشنواره قرآني طهورا در شيراز برگزيدگانش را شناخت

شيراز- ايرنا- چهارمين دوره جشنواره قرآني دانشگاهي طهورا با معرفي برگزيدگان در شيراز به كار خود پايان داد.

به گزارش ايرنا، معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه شيراز روز سه شنبه در اين آيين كه در تالار حكمت اين دانشگاه برگزار شد، با اشاره به برگزاري چهارمين دوره پياپي اين جشنواره عنوان كرد: اين جشنواره قرآني هر سال از ابتداي سال تحصيلي آغاز مي شود و دانشجويان و كاركنان دانشگاه شيراز مخاطبان آن هستند.
سيد مجتبي واعظي بيان داشت: اين دوره از جشنواره با محوريت سوره فرقان در تاريخ 5 آبان ماه شروع به كار كرد و شركت كنندگان در بخش هاي ادبي، هنري، پژوهشي، آوايي، مجازي، مسابقات كتابخواني، كارگاه هاي آموزشي و سلسله نشست ها در آن شركت جستند.
واعظي تعداد شركت كنندگان در اين دوره از جشنواره طهورا را بيش از 160 نفر اعلام كرد و گفت: در اين دوره از جشنواره از 54 برگزيده در بخش‌هاي مختلف تجليل شدند.
وي ادامه داد: همزمان با اختتاميه اين جشنواره، آيين پاياني مرحله دانشگاهي سي و چهارمين دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجويان نيز برگزار شد.
معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه شيراز ابراز داشت: در جشنواره يادشده نيز 178 نفر از دانشگاه شيراز در بخش‌هاي آوايي، معارفي، پژوهشي، فناوري، هنري و ادبي شركت كردند كه از اين ميان 62 تن به عنوان برگزيده شناخته شده اند كه به مرحله كشوري راه مي يابند.
جشنواره قرآني طهورا از سال 1394 با محوريت سوره يوسف، سوره اسرا و سوره انبيا برگزار شده است.
7375/ 6113