۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
کد خبر 83323039
۰ نفر
انفجار گاز فاضلاب در بیمارستان محك یك كشته و 8 مصدوم داشت

تهران- ایرنا- رئیس مركز اورژانس تهران از انفجار گاز ناشی از فاضلاب در بیمارستان محك خبر داد و گفت: در این حادثه یك نفر كشته و هشت نفر دچار مصدومیت شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی مركز اورژانس تهران، پیمان صابریان درباره جزئیات انفجار ناشی از گاز فاضلاب گفت: این حادثه ساعت 15 و 16 دقیقه امروز (سه شنبه) در بیمارستان محك رخ داد.
وی افزود: با اعلام حادثه به اورژانس ١١5 بلافاصله نیروهای اورژانس به محل اعزام شدند.
صابریان گفت: متاسفانه در این حادثه یك نفر جان خود را از دست داد و 8 نفر مصدوم شدند كه بعد از اقدامات اولیه به مراكز درمانی انتقال یافتند.
همچنین « سید جلال ملكی » سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران شامگاه سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت 15 و 16 دقیقه امروز حادثه گرفتار شدن در چاه به آدرس دارآباد به سامانه 125 اعلام و بلافاصله ماموران 2 ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات كامل به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: در طبقه منهای سوم یك مركز درمانی و در یك حلقه چاه 5 كارگر با استفاده از مواد شیمیایی بازكننده لوله های شیمیایی مشغول كار بودند كه بدلیل مسمومیت هر 5 كارگر در درون چاه بصورت بی حال و بی رمق قرار داشتند.
ملكی ادامه داد: آتش نشانان با استفاده از تجهیزات لازم و پس از ایمن سازی لازم وارد چاه شدند و هر 5 نفر را از درون چاه خارج كردند.
وی خاطرنشان كرد: در این حادثه یكی از كارگران جان باخت و 4 كارگر دیگر بلافاصله راهی بیمارستان شدند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از كارگران خواست به هنگام استفاده از مواد شیمیایی و اسیدی با احتیاط كامل فعالیت كنند.
بیمارستان فوق تخصصی سرطان كودك و خیریه محك در حوالی میدان اقدسیه در شمال تهران واقع شده است.
تهرام/7243//1348