300 برنامه به مناسبت فتح خرمشهر در قم اجرا مي شود

قم - ايرنا - جانشين فرمانده سپاه امام علي بن ابي طالب(ع) گفت: بيش از 300 برنامه به مناسبت گراميداشت سوم خرداد، سالروز عمليات بيت المقدس و آزادسازي خرمشهر در اين استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي سپاه استان قم، احمد بيطرفان عصر سه شنبه در گفت و گويي افزود: برنامه هاي مذكور از روز چهارشنبه اول خرداد با برپايي نشست هاي روشنگري و بصيرتي در نيروهاي مسلح و پايگاه هاي مقاومت بسيج مساجد و محلات و مراكز بسيج اقشار استان آغاز مي شود.
وي ادامه داد: روز پنجشنبه دوم خرداد ويژه برنامه اي همراه با آيين عطرافشاني و غبارروبي با حضور عموم مردم و نيروهاي مسلح در گلزار شهداي سوم خرداد برگزار مي شود.
بيطرفان به حضور كاركنان نيروهاي مسلح در نماز عبادي سياسي جمعه در روز سوم خرداد اشاره كرد و افزود: در اين روز، سردار سيدقاسم قريشي معاون هماهنگ كننده نمايندگي ولي فقيه در سپاه پاسداران پيش از خطبه هاي نماز سخنراني خواهد كرد.
جانشين فرمانده سپاه امام علي بن ابي طالب(ع)، گردهمايي نيروهاي مسلح در روز شنبه چهارم خرداد را ديگر برنامه هفته مقاومت و پيروزي نام برد و عنوان كرد: اين مراسم همزمان با روز ملي مقاومت «دزفول» در حسينيه ثارالله ستاد سپاه برگزار مي شود و در مراسم مذكور از پيشكسوتان نقش آفرين در عمليات بيت المقدس تقدير خواهد شد.
وي گفت: عمليات بيت المقدس از جلوه هاي باشكوه هشت سال دفاع مقدس بود كه طي آن شهر و بندر راهبردي خرمشهر پس از 20 ماه از يوغ تجاوز و تصرف دشمن بعثي آزاد شد.
وي افزود: عنايات و الطاف الهي در اين عمليات به گونه اي مشهود بود كه دشمن بهره مند از حمايت هاي جهاني را با دادن تلفات بسيار وادار به اعتراف به شكست سنگين و عقب نشيني از خرمشهر كرد به طوري كه حضرت امام(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد كرد.
جانشين فرمانده سپاه استان قم تصريح كرد: ضرورت دارد اين حماسه بزرگ و فراموش نشدني كه با همت و پشتيباني مردم و نقش آفريني نيروهاي مسلح و البته هدايت هاي پيامبرگونه امام عظيم الشان خلق شد، بيش از پيش گرامي داشته شود تا همچون سرمايه اي عظيم براي نظام مقدس جمهوري اسلامي در مقابله با ياوه گويي هاي استكبار جهاني به نسل هاي آينده منتقل شود.
خرمشهر سوم خرداد 61 پس از 19 ماه اشغال در عمليات بيت المقدس آزاد شد.
1175 /