70 محفل جزء خواني قرآن در بوكان برگزار مي شود

مهاباد - ايرنا - رييس اداره اوقاف و امور خيريه بوكان گفت: 70 محفل جزء خواني قرآن كريم در مساجد سطح اين شهر در ايام ماه مبارك رمضان برگزار مي شود.

محمدهادي سعادتي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين آيين هاي معنوي كه همزمان با ماه مبارك رمضان در مساجد اين شهرستان آغاز شده، همه روزه در ساعت هاي مختلف با حضور مردم مومن و روزه دار برگزار و تا پايان اين ماه مبارك ادامه خواهد داشت.
وي ادامه داد: علاوه بر اين، محفل انس با قرآن نيز در مساجد جامع، امام غزالي و امام فخررازي همه روزه برگزار و تا پايان ماه پرخير و بركت رمضان ادامه خواهد داشت.
سعادتي اظهار داشت: آيين هاي جمع خواني قرآن و محفل انس با قرآن با همكاري موسسه هاي قرآني ترنم وحي و روضه الايمان اين شهرستان برگزار مي شود.
رييس اداره اوقاف و امور خيريه بوكان گفت: روزانه بيش از هشت هزار نفر از اهالي مومن و روزه دار اين شهرستان در اين آيين هاي پرفيض و بركت شركت مي كنند.
وي با اشاره به برگزاري محفل انس با قرآن در سالگرد ارتحال حضرت امام خميني (ره) با حضور مسوولان شهرستان بوكان گفت: اين مراسم نيز با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد دارالاحسان بوكان برگزار خواهد شد.
به گزارش ايرنا در اسلام تاكيد ويژه اي بر قرائت قرآن در ماه رمضان وجود دارد و برگزاري آيين هاي جمع خواني قرآن در شهرستان ها و مساجد بر پايه اين توصيه ها انجام مي پذيرد.
بوكان با 251 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي و 185 كيلومتري مركز استان واقع شده است.
7510/6185/518