۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۱
کد خبر: 83323027
۰ نفر
AFC: وداع بي سر و صداي «ژاوي» و دل هايي كه تنگ مي شود

تهران- ايرنا- آخرين پرده دوران شگفت انگيز فوتبالي «ژاوي هرناندز»، جذابيت و هياهوي چنداني نداشت چرا كه تيم وي در آخرين بازي مرحله گروهي خود در ليگ قهرمانان آسيا با نتيجه 2 بر صفر مغلوب پرسپوليس ايران شد.

تارنماي رسمي كنفدراسيون فوتبال آسيا (اي اف سي) روز سه شنبه نوشت: هافبك خلاق 39 ساله اسپانيايي كه به همراه لاروخا جام جهاني 2010 را بالاي سر برد و چهار قهرماني ليگ قهرمانان اروپا و هشت قهرماني لاليگا را نيز در كارنامه دارد، توسط هواداران حاضر در ورزشگاه آزادي تهران مورد تشويق قرار گرفت؛ جايي كه تيم از پيش حذف شده پرسپوليس با ارائه نمايشي متحول شده دومين برد خود را در 6 بازي مرحله گروهي ثبت كرد.
از بين 11 هزار تماشاگر حاضر در آزادي كه بيشتر با پيراهن قرمز در ورزشگاه حضور داشتند، تعدادي از هواداران ميزبان بنرهايي را با مضمون «خداحافظ ژاوي» به همراه آورده بودند تا مراتب تقدير خود را از ستاره اسپانيايي به نمايش بگذارند؛ ستاره اي كه به همراه «آندرس اينيستا» ستون فقرات يكي از بهترين تيم هاي تاريخ بارسا را تشكيل داده بودند.
علاوه بر اين، مديريت باشگاه پرسپوليس نيز به رسم يادبود پيراهني را كه به ياد روزهاي بازي ژاوي، روي آن شماره 6 نقش بسته بود، به وي اهدا كرد.
با اين حال، دومين شكست متوالي السد كه در پي باخت 4 بر يك خانگي آنها مقابل الدحيل در فينال جام امير قطر رقم خورد بدين معنا بود كه دوران درخشان فوتبالي ژاوي بدون سر و صدا، هياهو يا اتفاقي خاص به پايان خواهد رسيد.
ژاوي كه نخستين بازيكني است كه سابقه 150 بازي را در ليگ قهرمانان اروپا دارد، تاكيد كرد كه وي در قطر خواهد ماند و حرفه مربيگري را آغاز مي كند.
جزوالدو فريرا سرمربي السد در خصوص وي اظهار داشت: فكر مي كنم فوتبال با يكي از بهترين بازيكنان جهان وداع كرد؛ كار كردن با بازيكني در سطح ژاوي لذت بخش بود؛ ژاوي سرمربي بزرگي خواهد شد.
اين در حالي است كه «گابي» هم تيمي اسپانيايي ژاوي در السد ضمن اداي احترام به وي، هافبك خلاق اسپانيايي را با لفظ «الگو» خطاب كرد.
السد پيش از اين صعود خود را به مرحله حذفي ليگ قهرمانان قطعي كرده بود و بازيكنان قطري اميدوار بودند تا با كسب يك پيروزي در بازي شب گذشته، وداع شايسته اي با كاپيتان خود كه براي مدت چهار سال در كنار آنها بوده، داشته باشند.
پرسپوليسي ها بازي مذكور را به لطف گل هاي «مهدي ترابي» و «علي عليپور» با پيروزي پشت سر گذاشتند و اگرچه وداع ژاوي با فوتبال، با پيروزي همراه نبود اما اين موضوع باعث نمي شود كه دل دنياي فوتبال براي ستاره آرام اسپانيايي تنگ نشود.
ورزشي**3991**9129