۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
کد خبر 83323017
۰ نفر
انتشار فراخوان مسابقه مطبوعاتي انجمن منتقدان خانه تئاتر

تهران - ايرنا - انجمن منتقدان، نويسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، فراخوان هجدهمين مسابقه مطبوعاتي ساليانه خود را منتشر كرد.

بر اساس انجمن منتقدان، نويسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، علاقمندان و فعالان عرصه مطبوعات، سايت‌ها و خبرگزاري‌ها در حوزه تئاتر مي‌توانند همچون دوره‌هاي پيشين، آثار خود، را در بخش‌هاي: گزارش، گفت‌وگو، يادداشت، نقد، مقاله، ترجمه و عكس به نشاني پستي اين انجمن: تهران، صندوق پستي 164- 15615 محمدرسول صادقي ارسال كنند.
از متقاضيان شركت در اين مسابقه تقاضا مي‌شود كه ابتدا فرم مربوطه را كه در پايان اين فراخوان آمده است، تكميل و سپس با پيوست كردن آثار خود داخل يك پاكت و با درج مشخصات فردي، نشاني كامل محل سكونت و تلفن‌هاي ثابت و همراه بر روي آن، براي اين انجمن ارسال كنند. لازم به ذكر است آثار متقاضياني كه فرم شركت در مسابقه را پر نكرده باشند از فرايند مسابقه كنار گذاشته مي شوند.
توجه به چند نكته درباره مقررات اين مسابقه ضروري است:
1) چارچوب اين مسابقه صرفاً تئاتر است؛ بنابراين متقاضيان از ارسال آثار نوشتاري خود در ديگر حوزه‌هاي هنري پرهيز كنند.
2) مطالب ارسال‌ شده از سوي فعالان رسانه‌اي كه در خبرگزاري‌ها مشغول به كار هستند بايد حتماً به امضا و تاييد سردبير يا دبيرگروه فرهنگي و هنري رسيده و سند آن نيز به مطالب ارسالي ضميمه شود.
3) مهلت ارسال آثار متقاضيان تا پايان وقت اداري 31 خرداد 1398 است.
4) آثار متقاضي شركت در اين مسابقه حتماً بايد در طول سال 1397 منتشر شده و داراي امضاي نويسنده باشند.
5) آثاري كه فاقد نام و يا داراي نام مستعار باشند، مورد قبول اين انجمن نيست.
6) حداكثر ارائه اثر متقاضيان شركت در مسابقه، در هر بخش‌‌، تنها سه اثر و به انتخاب متقاضي خواهد بود؛ بديهي است در صورت ارائه آثار بيش از تعداد درخواستي، اين حق براي دبيرخانه انجمن محفوظ است كه به دلخواه دست به حذف آثار ارسالي بزند.
7) دبيرخانه اين انجمن تنها اصل يا كپي با كيفيت مطلوب مطالب را در قطع A4يا A3 خواهد پذيرفت؛ بر همين اساس متقاضيان از ارسال نسخه كامل نشريات و صفحات اضافي خودداري فرمايند.
8) مطالب ارسالي متقاضيان به هيچ ‌وجه باز پس داده نخواهد شد.
9) انجمن منتقدان، نويسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر هيچ گونه مسئوليتي در قبال مالكيت حقوقي آثار ارسالي ندارد و مسئوليت آن بر عهده متقاضيان شركت در مسابقه خواهد بود.
10) عكاسان محترم نيازي به پر كردن فرم مسابقه كه در پايان فراخوان آمده است، ندارند و تنها كافي است آثار خود را به دلخواه (رنگي يا سياه و سفيد) و در قطع 18× 13 (چاپ‌شده) به دبيرخانه انجمن ارسال كنند. تقاضا مي‌شود متقاضيان شركت در بخش عكس از پشت‌نويسي و ذكر نام خود در پشت عكس‌ها خودداري كرده و ‌توجه داشته باشند كه عكس‌هاي ارسالي آنها بايد بر اساس كابردهاي رسانه‌اي بوده و حتماً از اجراها و نمايش‌هاي روي صحنه رفته در طول سال 1397 باشد؛ بديهي است ارسال آثار از طريق پست الكترونيك يا ارائه CD مورد قبول نيست و تعداد عكس‌هاي ارسالي نيز نبايد از چهار قطعه تجاوز ‌كند. ضمناً عكس‌هاي ترميم شده و يا فتوشاپي نيز مورد قبول نيست.
11) متقاضيان علاوه بر پر كردن فرم شركت در مسابقه، بايد حتماً با الصاق برگه تعيين گرايش، دبيرخانه انجمن را در تقسيم صحيح مطالب ياري كنند؛ به طور مثال اگر اثري متقاضي حضور در بخش 'نقد' است، بر روي برگه الصاقي كلمه 'نقد' درج شود؛ بديهي است در صورت عدم رعايت اين بند، دبيرخانه انجمن مجاز به تفكيك آثار در گرايش هاي مختلف است و اعتراض وارد نيست.
12) در بخش ترجمه آثاري مورد قبول است كه در رسانه هاي مكتوب يا مجازي با نام صاحب اثر منتشر شده باشد.
13) اصل مطالبي كه در بخش ترجمه شركت مي‌كنند حتماً بايد به پيوست مطلب اصلي كه ترجمه از روي آن صورت گرفته، ارائه شود. (منظور ارائه متن ترجمه شده يا فارسي همراه با متن اصلي يا انگليسي است.)
14) حضور حداقل 6 اثر و يا شركت كننده، كف مورد قبول آثار براي آغاز رقابت در هر بخش محسوب مي‌شود. به طور مثال براي آغاز فرايند رقابت در بخش يادداشت، حضور 6 اثر يا 6 متقاضي، رقابت را شكل مي‌دهد.
15) در بخش گفت و گو، مصاحبه‌‌هاي خبري مورد قبول نيست؛ در اين مسابقه منظور از گفت و گو، شكل گيري فرآيند پرسش و پاسخ توسط مصاحبه‌ كننده و مصاحبه شونده است.
16) بخش مقاله شامل مطالبي است كه جنبه علمي، پژوهشي، تحقيقي و تحليلي در حوزه تئاتر داشته باشد.
17) عملكرد فعالان رسانه در دو حوزه رسانه‌هاي ديداري و شنيداري(راديو و تلويزيون) و نيز عملكرد ناشران فعال در حوزه تئاتر، براساس بررسي عملكرد كمي و كيفي ايشان طي سال 1397، توسط هيات مديره انجمن صورت خواهد گرفت.
18) انجمن منتقدان،نويسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر امسال نيز همچون سال گذشته، با نيت حمايت از فعاليت هاي پژوهشي درحوزه تئاتر، پژوهش و يا پژوهشگر ممتاز سال 1397 را از طريق رصد هيأت مديره انجمن انتخاب و در مراسم سالانه انجمن مورد تقدير قرار خواهد داد.
19) اعلام نتايج قطعي اين مسابقه، همزمان با مراسم ساليانه انجمن كه زمان و مكان برگزاري آن متعاقباً اعلام مي‌شود، خواهد بود.
20) علاقه‌مندان به منظور كسب اطلاع بيشتر مي‌توانند در روزها و ساعات اداري با شماره تلفن‌ 66721857 محمدرسول صادقي تماس حاصل كنند.
فراهنگ**9246**