ورزشگاه 6 هزار نفري سلماس پس از 10 سال افتتاح شد

اروميه- ايرنا- ورزشگاه 6 هزار نفري شهرستان سلماس پس از 10 سال امروز/سه شنبه/ با حضور حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني به صورت ويدئو كنفرانس افتتاح شد.

به گزارش ايرنا، رييس جمهوري روز سه شنبه در آيين بهره برداري از اين طرح گفت: ورزش يك ضرورت براي جامعه است زيرا موجب نشاط در بين جوانان مي شود.
وزير ورزش و جوانان نيز با اشاره به اينكه 35 طرح نيمه تمام ورزشي در آذربايجان غربي وجود دارد، گفت: اين طرح ها با توجه به هماهنگي هاي صورت گرفته تا پايان سال 1399 به بهره برداري مي رسد.
مسعود سلطاني فر همچنين اعلام كر: استاديوم 15 هزار نفري شهرستان اروميه نيز كه قرار بود تا پايان سال جاري به بهره برداري برسد، هفته دولت امسال افتتاح مي شود.
فرماندار سلماس نيز در حاشيه آيين بهره برداري از اين طرح ها به خبرنگار ايرنا گفت: گنجايش اين ورزشگاه در ابتدا پنج هزار نفري تعريف شده بود كه با اقدامات ويژه انجام شده به 6 هزار نفر افزايش يافت تا زمينه حضور بيشتر جوانان در مسابقات ورزشي فراهم شود.
مرتضي اصغري بيان كرد: با توجه ويژه دولت تدبير و اميد، 570 ميليارد ريال براي ساخت اين طرح در شهرستان سلماس هزينه شده است.
وي با اشاره به اينكه اين شهرستان تا پيش از افتتاح اين طرح صاحب يك ورزشگاه يكهزار نفري بود، ادامه داد: با افتتاح اين ورزشگاه در ورودي شهر از مسير خوي، نياز اين شهرستان به استاديوم ورزشي مناسب تامين مي شود.
به گزارش ايرنا ساخت ورزشگاه 6 هزار نفري سلماس تا پيش از دولت تدبير و اميد، راكد بود و با اهتمام ويژه دولت عمليات اجرايي آن تداوم يافت و امروز به بهره برداري رسيد.
ساخت اين استاديوم ورزشي سال 1388 در 10 هزار مترمربع آغاز و سپس دچار ركود شده بود اما تكميل آن پس از روي كار آمدن دولت تدبير و اميد در اولويت قرار گرفت.
ورزشگاه 6 هزار نفري سلماس شامل زمين چمن مصنوعي، پيست دو و ميداني، سيستم روشنايي براي بازي هاي شبانه، سالن بدنسازي،سونا، رختكن و پاركينگ است.
همزمان با سفر رييس جمهوري و برخي از اعضاي هيات دولت به آذربايجان غربي طي روز جاري 27 طرح عمراني، خدماتي و زيربنايي در شهرستان هاي مختلف استان به بهره برداري رسيد.
با افتتاح استاديوم 6 هزار نفري شهرستان سلماس، مساحت فضاهاي روباز ورزشي در سلماس از 29 هزار مترمربع به 34 هزار متر مربع افزايش يافت.
سلماس در شمال آذربايجان غربي قرار دارد و جمعيت آن به حدود 200 هزار نفر مي رسد.
9918/3072/518