۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
کد خبر 83322964
۰ نفر
پرداخت پول به پرو پئیچ؛ ادعایی كه واقعیت نداشت

تهران-ایرنا- ماجرای باشگاه استقلال و پرو پئیچ به داستان هزار و یك شب تبدیل شده است و هر روز قصه ای تازه این ماجرا به گوش می رسد.

پایگاه اینترنتی دادگاه عالی ورزش (CAS) در تازه ترین بررسی احكام صادر شده با درخواست فرجام خواهی باشگاه استقلال در پرونده شكایت پرو پئیچ مخالفت كرد تا مشكلی دیگر بر مشكلات استقلال افزوده شود.
پرو پئیچ، مهاجم سابق استقلال یك سال پیش از این بابت عدم دریافت مطالباتش از استقلال به فیفا شكایت كرد. آن زمان باشگاه استقلال به دلیل تغییرات مدیریتی نتوانست دفاعیات مناسبی در مورد ادعای پرو پئیچ داشته باشد كه در نهایت حكم فیفا به سود این بازیكن صادر شد.
پس از روی كار آمدن امیر حسین فتحی مسئولان باشگاه استقلال بابت این حكم تصمیم به دفاع گرفتند تا پرونده پرو پئیچ به دادگاه عالی داوری ورزش برود اما باشگاه استقلال در جدیدترین نامه‌ای كه از كمیته انضباطی فدراسیون جهانی فیفا دریافت كرده محكوم به پرداخت مطالبات پرو پئیچ شده است.
محكومیت باشگاه استقلال در شرایطی شكل گرفته است كه چند ماه پیش امیر حسین فتحی در یك برنامه تلویزیونی به صراحت از توافق با پرو پیچ حرف زد و گفت:
مشكل پرو پئیچ هم حل شده و ما بحثی در این زمینه نداریم، خیال هواداران راحت باشد و مشكلی ما را تهدید نمی‌ كند. امیدوارم آنها شاهد بازی‌ های خوب استقلال باشند و روزهای خوبی را با یكدیگر تجربه كنیم.
اینكه چرا مدیرعامل استقلال با قاطعیت از حل این مشكل صحبت كرد، موضوعی است كه او برای روشن شدن افكار عمومی باید به آن پاسخ دهد.
مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در روزهایی كه استقلال درگیر دریافت مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا بود به تایید حرف های امیر حسین فتحی پرداخت و اعلام كرد: اگر بگویم هیچ تهدیدی شاید درست نباشد ولی مطمئنا در پرونده خارجی ها خیال مان راحت شده است. آخرین پرونده هم مربوط به پرو پئیچ در استقلال بوده كه راضی شده بود 30 هزار دلار بگیرد ولی این رقم به او پرداخت نشده و در نهایت 2 روز پیش باشگاه استقلال 360 هزار دلار به او پرداخت كرده است. یعنی بازیكنی كه با 30 هزار دلار راضی بود رضایت بدهد، در نهایت 360 هزار دلار گرفت.
برخلاف ادعاهای قبلی مدیران استقلال، طلب پرو پئیچ نه تنها پرداخت نشده بلكه افزایش هم یافته است. این مبلغ زمانی كه امیرحسین فتحی به استقلال آمد 360 هزار دلار بود، اما حالا به خاطر سهل انگاری طی ده ماه اخیر از 400 هزار دلار هم گذشته است!
ضمن اینكه فیفا در حكم خود علیه استقلال به دلیل بی ‌توجهی به احكام قبلی 20 هزار فرانك سوئیس نیز جریمه برای این باشگاه در نظر گرفته است.
اما بخش مهمتر حكم فیفا علیه استقلال، این است كه اگر بدهی پرو پئیچ تا دو ماه آینده پرداخت نشود، استقلال از دو پنجره‌ نقل و انتقالاتی (داخلی و خارجی) محروم می‌شود و این محرومیت تا زمان پرداخت بدهی تمدید خواهد شد!
این در حالی‌ است كه تكلیف بدهی یك میلیون و 200 هزار دلاری وینفرید شفر هم هنوز روشن نیست.
پروپیچ بازیكن فوتبال اهل كرواسی و باشگاه های الفیصلی، تیرانا و اسكندربو كورچه است. وی ركورد بیشترین گل زده را در تاریخ لیگ برتر آلبانی را داراست. او در مرداد ماه سال 94 با قراردادی دو ساله به باشگاه استقلال تهران پیوست و در مدت حضورش در جمع آبی پوشان 5 گل به ثمر رساند.
ورزشی**م.ت**9129