بزرگترین شهرك گلخانه ای كشور در پارس آباد ایجاد می شود

اردبیل - ایرنا - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینكه عملیات احداث بزرگترین شهرك گلخانه ای كشور در هزار و 500 هكتار در شهرستان مرزی پارس آباد مغان در حال اجراست، گفت: نخستین گلخانه از این مجتمع تیرماه امسال به وسعت 20 هكتار بهره برداری می شود.

به گزارش ایرنا ، محمد امید روز سه شنبه در بازدید از این پروژه با بیان اینكه 200 هكتار از فاز اول این گلخانه واگذار و عملیات زیرساختی و تكمیلی آن در حال انجام است، افزود: تمامی زیرساخت های لازم از جمله گاز ، برق ، آب و راه های دسترسی پیش بینی و منابع لازم اختصاص خواهد یافت.
وی اضافه كرد: هدف از راه اندازی این شهرك تولید و صادرات محصولات گلخانه ای بوده و در آن استحصال 32 محصول پیش بینی شده است.
او بیان كرد: در این شهرك گلخانه ای همچنین تمامی امكانات فراوری ، صنایع تبدیلی و تكمیلی برای تولید محصولات صادراتی پیش بینی شده است.
وی ظرفیت تولید این شهرك گلخانه ای را 700 هزار تن ذكر كرد و اظهار داشت: با اجرای این پروژه بزرگ كه در خاورمیانه بی نظیر است، سالانه 450 میلیون متر مكعب در مصرف آب صرفه‌جویی خواهد شد.
امید همچنین گفت كه با بهره برداری كامل از این پروژه برای 20 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت های غنی موجود در استان اردبیل بویژه منطقه مغان افزود: با پیگیری های استاندار اردبیل از منابع اعتباری و مالی موجود در حوزه روستایی ریاست جمهوری اعتبارات خوبی برای پیشرفت، توسعه و گسترش اشتغال و ایجاد زیرساخت ها اختصاص یافته است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز سه شنبه برای سفر 2 روزه وارد فرودگاه پارس آباد مغان شد.
بازدید از شهرك گلخانه ای پارس آباد ، بازدید از مجتمع آبرسانی بخش موران شهرستان گرمی و بازدید از كارخانه تولید پوشاك الطافی در بخش رضی و حضور در جلسه كارگروه اشتغال استان از برنامه های سفر وی به استان اردبیل است.
6016