رشته هاي هنري ظرفيت مناسب در مسائل تربيتي دانش آموزان است

بندرعباس- ايرنا- رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي حاجي آباد بهره گيري از ظرفيت رشته هاي هنري را در كاهش آسيب هاي اجتماعي و مسائل تربيتي دانش آموزان را بسيار موثر دانست.

به گزارش ايرنا، كاظم قاسم زاده روز سه شنبه در حاشيه كارگاه آموزشي ويژه دانش آموزان متوسطه دخترانه در روستاي سرچاهان حاجي آباد به بررسي مشكلات اعتياد، ازدواج زودهنگام، طلاق و خودكشي اشاره كرد.
وي افزود: اقدام‌ هاي پيشگيرانه در بروز معضلات و ناهنجاري هاي اجتماعي بهترين و كارآمدترين شيوه براي پيشگيري از آسيب‌ هاي اجتماعي در مدرسه ها است.
وي ادامه داد: برخي از دانش آموزان تحت تاثير شرايط و گروه همسالان با مسائلي كه هيچ شناختي از آنها ندارند مواجه شده و سعي دارند با وسوسه هاي برخي از همسالان خود نسبت به انجام آنها مبادرت ورزند.
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي حاجي آباد همچنين نقش تربيتي و آموزشي والدين با رويكرد آسيب شناسي را مانع بروز آسيب اجتماعي در كانون خانه يا مدرسه دانست.
قاسم زاده از دانش آموزان رشته هاي هنري اين شهرستان نيز خواست با استفاده از زبان هنر در راستاي كاهش آسيب هاي اجتماعي نقش خود براي تشويق خانواده ها و دانش آموزان براي تحصيل و علم آموزي نيز در اين مهم ايفا كنند.
تا كنون يك هزار و 891 نفر دانش آموز بازمانده از تحصيل در استان هرمزگان شناسايي شده اند كه يك هزار و 100 نفر آنان از مهرماه 97 در دوره ابتدايي به چرخه آموزش بازگردانده شدند.
9887 /6048