۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۴
کد خبر: 83322894
۰ نفر
انتخابات مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پكن برگزار شد

پكن- ایرنا- انتخابات مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پكن سه شنبه شب با حضور دانشجویان، كاردار و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در پكن برگزار شد.

'حسن شابیگ' كاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این مراسم گفت: سفارت ایران در چین، خانه اول همه ایرانیان است و امیدواریم بتوانیم در خدمت همه ایرانیان و دانشجویان باشیم.
وی همچنین اظهار امیدواری كرد با همكاری یكدیگر بر مشكلاتی كه برای ایرانیان و دانشجویان ایجاد شده است فایق آییم.
رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین هم در این آیین ضمن قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در مجمع دانشجویان مقیم پكن گفت: این مجمع یكی از فعال ترین مجامع دانشجویی خارج از كشور است.
وفایی كه مسئولیت سرپرستی رایزنی علمی سفارت ایران در پكن را هم بر عهده دارد گفت: بخش فرهنگی سفارت هم در خدمت دانشجویان است و كمك كار آنها در فعالیت های علمی و فرهنگی است.
او به دانشجویان یادآور شد در حوزه فرهنگی هم هر چه قدر كار كنید ما حمایت خواهیم كرد.
وفایی در مورد تامین بودجه برای فعالیت های دانشجویی از طریق مجمع نیز گفت: با رایزنی های انجام شده، بودجه امسال مجمع، از سال گذشته كمتر نخواهد بود.
دبیر مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پكن نیز در این آیین گفت: در دور قبلی مجمع 8 برنامه با مشاركت یك هزار و 200 دانشجو برگزار شد.
محمد طالب از برگزاری دومین همایش علمی ایرانیان مقیم پكن به عنوان یكی از مهمترین برنامه های هشتمین دور مجمع دانشجویان پكن نام برد و گفت: شركت در مراسم اهدای خون، برپایی اردوهای فرهنگی و تفریحی، برگزاری شب یلدا، برگزاری روز دانشجو، برپایی كلاس های آموزش زبان چینی و انتشار بولتن علمی به زبان چینی از دیگر این برنامه ها بود.
در این انتخابات، از میان 8 داوطلب، 7 نفر به عنوان عضو شورای مركزی مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پكن انتخاب شدند.
نجمه كریمی، مهسا نجفی، علی هاشمی زاده، روزبه گلچین، احمد رضا پارسا، فرشته جعفری، میر محمد علی میر رمضانی و محمد قاسم رحیمی در این انتخابات با كسب حداكثر آرا به عنوان اعضای شورای مركزی مجمع دانشجویان پكن انتخاب شدند.
همچنین در این انتخابات علیرضا كمال به عنوان بازرس مجمع دانشجویان پكن انتخاب شد.
مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پكن از 8 سال پیش راه اندای شده است این مجمع در حال حاضر دارای 314 عضو ثبت نام شده است.
در حال حاضر حدود دو هزار دانشجوی ایرانی در چین مشغول به تحصیل هستند كه از این تعداد حدود 400 نفر آنها در پكن تحصیل می كنند.
**آساق**1904**

سرخط اخبار جهان