مجتمع گردشگری لاله الموت به بخش خصوصی واگذار می شود

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: مجتمع گردشگری و اقامتی لاله الموت كه هم اكنون در اختیار دولت (میراث فرهنگی) قرار دارد به بخش خصوصی واگذار می شود.

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه درحاشیه بازدید از مجتمع گردشگری لاله الموت شرقی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این مجتمع می تواند به یكی از قطب های بزرگ گردشگری استان و منطقه تبدیل شود.
وی اظهار داشت: با كمك دستگاه های ذیربط در حال ایجاد شرایط مناسب برای واگذاری این مجموعه بزرگ گردشگری با بیش از 180 هكتار مساحت به بخش خصوصی هستیم تا این زیرساخت عظیم هرچه زودتر مورد بهره برداری قرار بگیرد.
زاهدی با بیان اینكه مجتمع گردشگری لاله در یك طبیعت بی نظیر كه ارتفاعات جنگلی،چشمه ها و رودخانه ها را با هم در دل خود دارد و فضای فوق العاده ای را در اختیار گردشگران قرار می دهد، افزود: راه اندازی این مجموعه بزرگ گردشگری می تواند موجب اشتغالزایی و رونق اقتصادی الموت شرقی شود.
وی در خصوص راه دسترسی این مجتمع و مشكلاتی از جمله ریزش و سستی خاك آن گفت: بهسازی و رفع نواقص این مسیر در دستور كار قرار دارد.
علی عبدالعلی زاده رییس هیات مدیرعامل شركت عمران و سازندگی كشور و وزیر سابق راه و شهرسازی،علی فرخزاد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، ابوالفضل یاری رییس سازمان برنامه و بودجه قزوین، علیرضا خزائلی مدیركل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین و حكمت الله داودی رییس شورای اسلامی قزوین در این بازدید استاندار را همراهی می كردند.
این مجتمع گردشگری به مساحت 189 هكتار دارای 80 واحد اقامتی با ظرفیت 400 نفر است.
3013/6012