رعايت عدالت در توزيع اقلام  مورد نياز مردم  ضروري است

مشهد- ايرنا- معاون توسعه مديريت و منابع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي بر رعايت عدالت در توزيع اقلام ضروري و مورد نياز مردم تاكيد كرد.

مجتبي رجايي خراساني روز سه شنبه در مراسم معارفه رئيس جديد اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان كاشمر گفت: در اين شرايط سخت همه توان خود را معطوف به كاهش مشكلات مردم نموده ايم و اگر بخواهيم امكانات را به سمت و سوي خاصي جهت دهيم در واقع در امانت خيانت كرده ايم.
وي افزود: البته ممكن است گاه دقت لازم رعايت نشود مثلا در شب عيد نوروز گذشته كه روز بعد از آن تعطيل بود 60 تن گوشت گرم به خراسان رضوي تخصيص دادند كه با مشقت توانستيم جذب كنيم اما محموله دوم را نتوانستيم جذب كنيم و لذا به خراسان جنوبي داده شد.
معاون توسعه مديريت و منابع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي گفت: در ماه رمضان 20 هزار تن شكر در استان توزيع شد كه حجم قابل توجهي است و با توجه به اينكه قيمت شكر آزاد با دولتي بين 200 تا 300 درصد تفاوت دارد اميدواريم به خوبي بتوانيم بازار را كنترل كنيم.
رجايي افزود: به صاحبان صنايع خراسان رضوي تا پايان تيرماه مهلت داده شده تا نسبت به جذب تسهيلات اقدام كنند در غير اين صورت تسهيلات برگشت خواهد كرد همچنين يارانه‌اي كه امسال براي بخش صنعت اختصاص يافته موضوع تازه‌اي است و شايد برخي نتوانند آن را جذب كنند.
فرماندار كاشمر نيز در اين مراسم گفت: مردم از مسئولان انتظار دارند در مسائل اقتصادي و براي كنترل و تنظيم بازار تلاشهاي مضاعفي داشته باشند.
محمد علي نبي پور افزود: ادارات صنعت، معدن و تجارت در شهرستانها و حتي در مركز استان وظيفه حساسي برعهده دارند و بايد در راستاي رفع مشكلات توليد، صنعت و همچنين كنترل بازار و جلوگيري از نارضايتيها بيش از گذشته تلاش كنند.
وي ادامه داد: رئيس جديد اداره صنعت، معدن و تجارت كاشمر بايد تمامي مشكلات كارآفرينان حوزه صنعت را پيگيري كند و نبايد صنعتگري پشت در اتاق مديري معطل مانده و وقتش گرفته شود.
فرماندار كاشمر گفت: در حوزه گسترش زيرساختها تلاش كرده‌ايم شهرك صنعتي كاشمر به عنوان يكي از پروژه‌هاي پيشران، توسعه پيدا كند.
نبي پور افزود: تامين آب مورد نياز شهرك صنعتي با مشكلات جدي مواجه است كه در اين خصوص با حضور رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي تصميمات خوبي اتخاذ و مقرر شد آب منطقه‌اي استان از برخي حوزه‌هاي منابع آبي شهرستان كم و براي تامين آب اين شهرك اقدام كند.
وي اظهار كرد: بازار شهرستان كاشمر نسبت به شهرستانهاي اطراف بازار گراني است و قيمت اجناس به خصوص اقلام مصرفي در اين شهر گرانتر از شهرهاي مجاور است و اگر فروشگاهي زنجيره‌اي به اين شهر مي‌آيد و قيمت شكني مي‌كند درست نيست كه بازار اعتراض كند.
فرماندار كاشمر گفت: به شدت از مجموعه‌ها و فروشگاههاي زنجيره‌اي حمايت مي‌كنيم و منطقي نيست بازار منسجم شود و بخواهد قيمت كالايي را در يك حد بالايي نگاه دارد و البته دستگاه قضا هم به شدت نسبت به اين موضوع حساس است و احتمال ورود اين دستگاه نيز به اين ماجرا وجود دارد.
نبي پور افزود: هرچند اقلام بسياري در طرح تنظيم بازار توزيع مي‌شود اما همچنان مردم ناراضي هستند و نبايد اجازه داد گروهي شكل بگيرد و اقلام تنظيم بازار را بين توزيع كننده و حوزه‌هايي كه مصرف كلي دارند دلالي كند.
وي ادامه داد: متاسفانه كاشمر شهري سياست زده است و اين موضوع به حوزه اصناف هم وروده پيدا كرده است و حتي اتحاديه‌هاي صنفي تحت تاثير اين سياست‌ زدگي هستند اما دود اين رقابتهاي سياسي به چشم خود اصناف خواهد رفت.
در اين مراسم رضا پوركاويان كه پيش تر رئيس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان سبزوار بود به عنوان رئيس جديد اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان كاشمر معرفي شد.
شهرستان كاشمر در فاصله 228 كيلومتري جنوب غرب مشهد قرار دارد.
1922/7497