۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۸
کد خبر: 83322883
۰ نفر
پسماندهاي ويژه و صنعتي شركت گاز گيلان امحاء مي شود

رشت- ايرنا- مديرعامل شركت گاز استان گيلان، از آغاز عمليات جمع آوري، حمل و امحاي پسماندهاي ويژه و صنعتي در سطح شركت گاز استان خبر داد.

حسين اكبر عصر سه شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: در راستاي اجراي سياست هاي كلان محيط زيست نظام و قانون مديريت پسماند، شركت گاز استان مكلف به انجام اقدامات موثر در خصوص پسماندها به ويژه پسماندهاي صنعتي و ويژه شده است.
وي ادامه داد: بر همين اساس شركت گاز استان طي قراردادي با يك شركت پيمانكاري نسبت به جمع آوري و امحاي بشكه هاي خالي مركاپتان، روغن هاي مستعمل مانند ركتيفاير و المنت فيلتر اقدام كرده است.
وي پايبندي به اصول و ارزش هاي زيست محيطي را همواره يكي از مهم ترين دغدغه هاي شركت گاز استان عنوان و خاطرنشان كرد : اين شركت در تمامي فرآيندهاي خدمات رساني خود اهدافي مانند استفاده بهينه از انرژي، عدم انتقال گازها و مواد آلاينده به هوا، كنترل ضايعات و عدم استفاده از مواد آسيب زننده به محيط زيست را سرلوحه كار خود قرار داده است.
اكبر تصريح كرد: در همين راستا براي تحقق اين اهداف زيست محيطي تمامي عمليات و فرآيندهاي داراي جنبه هاي زيست محيطي و همچنين الزامات قانوني مرتبط شناسايي و براي دستيابي به آن برنامه ريزي و روش اجرايي تهيه شده است.
وي ادامه داد: به همين منظور، شركت گاز گيلان در مرحله اول تعداد 172 بشكه مركاپتان را جهت امحاء ارسال كرده و برنامه ريزي هاي لازم جهت امحاي مابقي پسماندها در مراحل بعدي انجام شده است.
سلج به رسوبات نفتي باقيمانده در كف مخازن نفتي گفته مي شود كه از جمله مسائل اصلي مديريت پسماند در شركت هاي نفتي به شمار مي آيد.
گيلان داراي يك ميليون و 50 هزار مشترك گاز است.
7296 /6030