۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
کد خبر 83322876
۰ نفر
بارش هاي رگباري قزوين را فرا مي گيرد

قزوين ايرنا- اداره كل هواشناسي استان قزوين اعلام كرد : گذار امواج ناپدار از سطح استان از بعد از ظهر سه شنبه تا فردا موجب بارش هاي رگباري به ويژه در نيمه جنوبي مي شود كه گاهي همراه با رعد و برق خواهد بود.

به گزارش ايرنا ، اداره كل هواشناسي در بيانيه تحليل وضعيت جوي آورده است : با شمالي شدن جريانات هوا در استان قزوين وزش باد‌هاي به نسبت شديد و نيز پديد مه براي براي ارتفاعات شمالي استان پيش بيني مي شود.
در اين بيانيه آمده است: به لحاط دمايي نيز استان قزوين امروز( سه شنبه ) و فردا با كاهش دما مواجه است ولي از بعدازظهر چهارشنبه تا پنجشنبه وضعيت جوي به نسبت پايدار خواهد شد.
بر اين اساس هواي قزوين كمي ابري ( ارتفاعات شمالي مه آلود) است از بعد ازظهر با وزش باد به نسبت شديد ؛ افزايش ابر و پاره اي مناطق رگبارورعدوبرق همراه است.
با توجه به احتمال بارش هاي رگباري ، بخشدار الموت غربي عصر سه شنبه به مردم هشدار داد كه از توقف و فعاليت در كنار رودخانه شاهرود بپرهيزند و نشست اضطراي مديريت آب استان نيز برگزار شده است
و ضعيت جوي استان قزوين را 10 ايستگاه سينوپتيك اصلي و تكميلي، پنج ايستگاه اقليم شناسي، 33 ايستگاه باران سنجي مكانيكي، 9 ايستگاه باران سنجي اتوماتيك هشدار سيل و سه ايستگاه خودكار جاده اي ثبت و گزارش مي كنند.
6012