روحانی: ملت ایران در برابر قلدرمابان سر تعظیم فرود نمی آورد

ارومیه- ایرنا- رییس جمهوری گفت: شاید ملت ما در فشار قرار گیرد ولی سر تعظیم در برابر قلدرمابان فرود نمی آورد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های توسعه منابع آب و خاك نواحی مرزی استان آذربایجان غربی افزود: با تصورات خام خود فكر كردند می توانند عظمت ایران را در هم بشكنند و ما در روزهای سخت و تحریم هر روز شاهد شكوفایی در این سرزمینیم.
وی اظهار كرد: این همان پاسخ قاطع ما به كاخ سفید است و افتتاح های اخیر و بعدی ما در استان های ایران، پاسخ صریح و قاطع ما در برابر آنهایی است كه فكر می كنند می توانند ملت بزرگ ایران را در برابر فشارهای خودشان خم كنند.
رییس جمهوری ادامه داد: ملت ایران همیشه پر افتخار و سربلند بوده و امروز نیز این چنین هستند. آنها كه لحظه ای ما را تهدید می كنند، دو ساعت طول نمی كشد كه پشیمان می شوند.
وی گفت: كاخ سفید اعلام می كند كه مردم ایران باید از حمله ما بترسند و دو ساعت بعد فشار پنتاگون باعث می شود رییس جمهوری آمریكا اعلام كند كه ما قصد تحریم و حمله نداریم و این همان قدرت ملت ایران است.
وی اضافه كرد: این ملت متحد و یكپارچه ما در طول سال مخصوصا در ماه رمضان با ایمان با اخلاص هستند؛ روزه خالص ترین عبادت خداست و در روزه ریایی نیست.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی افزود: ایمان و اخلاص همان قدرت بزرگی است كه ملت ما را در برابر بزرگترین قدرت های جهان سرافزار كرده است؛ البته توطئه دشمنان به زندگی آنها فشار وارد كرده، ولی نمی تواند این مردم را بشكند.
وی ادامه داد: در دوران انقلاب افرادی داشتیم كه شلاق می خوردند و حرف زشت می شنیدند، ولی به اصطلاح زندان نمی بریدند؛ حالا هم شاید ملت در فشار قرار گیرد ولی سر تسلیم در برابر قلدرمابان فرود نمی آورد.
روحانی تصریح كرد: در زمینه آب و خاك تلاش ها باعث خوداتكایی و اشتغال شده و امروز ما دو سد را افتتاح كردیم؛ در طول این 6 سال 50 سد افتتاح شده است و باز هم در دو سال آینده سدهای دیگری هم افتتاح خواهد شد و تا دو سال دیگر سدهای ما به بیشتر از 60 سد می رسد.
رییس جمهوری با اشاره به اینكه در حاضر امنیت مناطق مرزی كشور و در كنار آن آذربایجان غربی موجب توسعه و آبادانی كشور شده است، اظهار كرد: خوشحالم كه این سفرها در حال حاضر برای امنیت منطقه نیست، بلكه برای توسعه و آبادانی این سرزمین است.
وی اظهار داشت: ما در سال های گذشته عمده سفرهایی كه به مناطق مختلف انجام می دادیم برای توسعه امنیت مناطق بود و یكی از این سفرها در سال 1360 توسط كمیسون دفاع مجلس شورای اسلامی به منطقه پیرانشهر و سردشت انجام شد اما اكنون این سفرها در راستای فراهم كردن آبادانی و امنیت برای مردم است.
روحانی اضافه كرد: مناطق مرزی ما یادآور روزهای ایثار و فداكاری است؛ سفرهای فراوانی به پیرانشهر و سردشت با آقای هاشمی داشیم و امنیت و آبادانی و توسعه و پیشرفت ایران اسلامی در برهه كنونی مدیون شهدا و ایثارگران است.
وی ادامه داد: از لحاظ سیاسی افتتاح طرح های عمرانی از پلدشت شروع و تا سردشت ادامه دارد.
رییس جمهوری بیان كرد: این افتتاح ها از مناطق آذری نشین در خوی و ماكو آغاز و تا مناطق كردزبان پیرانشهر و سردشت گسترده شده كه نشان دهنده وحدت و اتحاد ایرانیان عزیز در این كشور است كه لهجه و زبان و گویش مطرح نیست، بلكه پیشرفت و آبادانی این منطقه مهم است.
رییس جمهوری گفت: از ابتدای دولت یازدهم هر هفته 30 روستای كشور دارای شبكه آب آشامیدنی سالم می شود كه بیش از 9 هزار و 500 روستا در طول دولت یازدهم به شبكه آب متصل و آب سالم در اختیار مردم قرار گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی افزود: در این دولت؛ هر هفته ۳۰ روستا به شبكه آبرسانی سالم، ۸ روستا به برق و روزی ۱۰ روستا به گاز متصل شدند.
وی اظهار داشت: 3 هزار روستا در سال به شبكه گازرسانی متصل می شود و این نشان دهنده گازرسانی به 10 روستا در هر روز است.
دكتر روحانی تاكیدكرد: این اقدامات جزء عملكردهای عظیمی است كه در طول دولت صورت گرفته و اقدامات دولت باید برای مردم بازگو شود.
وی بیان كرد: چهار سال است كه ما در گندم خودكفا شده ایم و امسال نیز به لطف خداوند خودكفایی ما ادامه دارد.
رییس جمهوری با اشاره به اینكه در خوزستان با وجود سیل و خسارت های فراوان 150 هزار هكتار گندم زار از بین رفته است، گفت: احساس دولتمردان این بود كه كاهش تولید گندم را در كشور شاهد باشیم كه طبق آمار اعلام شده مقدار برداشت گندم در مزارع خوزستان بیشتر از سال گذشته است.
رییس جمهوری گفت: برخی از اعلام آمار می ترسند، زیرا در این صورت نمی توانند علیه دولت تبلیغ كنند و اعلام آمارهای پیشرفت و آبادانی برایشان سخت است.
روحانی بیان كرد: دولت صدا و سیما ندارد كه تبلیغ كند؛ تنها یك روزنامه و یك خبرگزاری دارد و آن خبرگزاری هم خود را متعلق به نظام می داند.
وی با اشاره به اینكه دولت جزئی از مردم است، اظهار داشت: مسوولان نظام مفتخر هستند كه خادم مردم بوده و برای مردم تلاش می كنند.
رییس جمهوری ادامه داد: ما ادعا نداریم كه كشور بی نقص است؛ نقص داریم و مردم ما در سختی و مشكلات و جنگ اقتصادی و تحریم هستند.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی اضافه كرد: اما روحیه فداكاری و اتحاد مردم برای ما افتخار بزرگی است و از خداوند متعال قدرت روز افزون را برای زبان های شما خواستاریم تا كشور را هر روز قدرتمندتر كنیم.
وی تصریح كرد: این همان تلاش هایی است كه دشمنان نمی توانند ببینند و ما نیز در تبیین این كار بزرگ موفق نبودیم و اطلاع رسانی آن كافی نیست.
روحانی ادامه داد: یعنی روزنامه ها، رسانه ها و صدا و سیمای ما نتوانسته اند به خوبی خبررسانی و اطلاع رسانی كنند.
رییس جمهوری گفت: در كشور 56 سد افتتاح شده و احیای دریاچه ارومیه كار بزرگی است كه یكی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم است.
وی تاكید كرد: اگر دریاچه ارومیه احیا نشده بود، مردم كوچ كرده بودند و گرد و غبار نمك منطقه را فرا گرفته و كشاورزی نابود می شد.
وی افزود: اكنون حجم آب دریاچه ارومیه به بیش از 5 میلیارد متر مكعب آب رسیده و این دریاچه زنده است؛ اینها همه افتخاراتی است كه در سایه همت و تلاش خودمان انجام شده است.
حجت الاسلام روحانی گفت: این اقدامات تحول بزرگ و اشتغال وسیع در منطقه ایجاد می كند كه 20 تا 25 هزار اشتغال نتیجه آن خواهد بود و در واقع سال رونق و تولید همین است.
رییس جمهوری تاكید كرد: امسال نعمت آب و افزایش آب پشت سدها بسیار موجب خرسندی است در حالی كه پارسال 24 تا 25 میلیارد متر مكعب آب بود و امسال این رقم به 40 تا 41 میلیارد متر مكعب رسیده است و اكنون روزی است كه خدواند را برای ما نعمتش را نازل كرده است؛ امروز باید ما نیز معیشت و زندگی مردم را هر چه بهتر سامان دهیم.
رییس جمهوری امروز برای افتتاح و كلنگ زنی 27 طرح به ارزش بیش از 4 هزار و 600 میلیارد تومان سفر یكروزه ای به آذربایجان غربی داشت.
8137/518/3093