۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
کد خبر 83322839
۰ نفر
آتش 50 هكتار از گندمزارهاي ايذه را خاكستر كرد

اهواز - ايرنا - مسئول اداره آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ايذه گفت: 50 هكتار از گندمزارهاي روستاي رمه‌چر ايذه ، ظهر روز سه شنبه در جريان آتش سوزي از بين رفت.

ابراهيم اسماعيل‌وندي روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: پس از اطلاع اين آتش‌سوزي، پنج گروه مهار آتش براي كنترل و جلوگيري از سرايت آن به نقاط ديگر، به منطقه اعزام شدند.
وي افزود: با وجود انجام اقدامات لازم در زمان مقرر، به دليل پيشروي سريع آتش از چند ناحيه حدود 50 هكتار از گندمزارهاي اين روستا در آتش سوخت.
وي ادامه داد: از اين مقدار حدود 40 هكتار آن هنوز برداشت نشده بود و 10 هكتار باقيمانده كاه و كلش پس از برداشت محصول بود كه در آتش سوخت.
مسئول اداره آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ايذه با بيان اينكه كشاورزان هرچه سريعتر به برداشت محصولات خود اقدام كنند گفت: كشاورزان از استعمال دخانيات در مزارع خودداري كنند و از روشن كردن آتش به قصد درست كردن چاي نيز پرهيزكنند.
وي افزود: كمباين‌هاي مشغول به كار برداشت نيز حتما بايد كپسول مهار آتش، آب و كف به همراه داشته باشند ؛ درصورت امكان يك دستگاه تراكتور نيز به همراه تانكر آب در محل حضور داشته باشد تا از بروز آتش سوزي اينچنيني جلوگيري شود.
بنابراين گزارش رعد و برق در روز دوشنبه هفته جاري نيز موجب آتش سوزي يك هكتار از مزارع دهستان پيان از توابع شهرستان ايذه شده بود.
شهرستان ايذه 20 هزار هكتار زمين زير كشت گندم دارد كه كار برداشت آنها از هفته جاري آغاز و تا پايان خرداد ادامه دارد. اين شهرستان با 53 هزار هكتار زمين زير كشت با محصولات جو، گندم، كلزا و حبوبات به عنوان يك قطب كشاورزي خوزستان مطرح است. شهر ايذه در 173 كيلومتري شمال شرق اهواز قرار دارد.
9434/ 6037