۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
کد خبر 83322806
۰ نفر
بارندگی سبب جاری شدن روان آب در برخی مناطق یزد شد

یزد - ایرنا - مدیركل مدیریت بحران استانداری یزد گفت: بارندگی های روز سه شنبه و نیز دوشنبه شب در برخی نقاط استان سبب جاری شدن روان آب در تعدادی از رودخانه‌های فصلی شد.

هادی هادی نسب عصر سه‌شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روان آب ها در روستاهای ده بالا و طرزجان تفت جاری شد كه موجب تخریب و مسدود شدن بخشی از جاده ده بالا شد.
وی اظهار داشت: تاكنون گزارشی مبنی بر خسارت بارندگی در دیگر مناطق استان دریافت نشده است.
همچنین كارشناس پیش بینی هواشناسی یزد امروز در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تدوام پدیده جوی ناپایدار در استان گفت: از بعد از ظهر روز سه شنبه تا چهارشنبه وزش باد نسبتا شدید توام با گرد و خاك، رگبار، رعد و برق به ویژه تگرگ در ارتفاعات پیش بینی می شود.
محمدرضا شیرغلامی اظهار كرد: با توجه به رگباری بودن بارش ها احتمال جاری شدن روان آب و آبگرفتی در این بازده زمانی وجود دارد، مسئولان جهت جلوگیری و كاهش خسارت های احتمالی تدابیر لازم اتخاذ كند.
به گفته وی هوای استان تا روز پنجشنبه خنك و تغییری نخواهد كرد و از روز جمعه و اوایل هفته آینده سه تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می یابد.
وی افزود: در 24 ساعت گذشته در ایستگاه های باران سنجی دره زرشك، نیر، هرات و سبزدشت به ترتیب 22.5، 11، 11.9 و 8.6 میلی متر بارندگی گزارش شد.
2088/ 2047/