فلسطینی ها دریافت پول در برابر حقوق مشروع خود را نمی پذیرند

غزه - ایرنا سراسقف كلیسای روم ارتدوكس در بیت المقدس با محكوم كردن كنفرانس آمریكایی كه قرار است با موضوع معامله قرن در بحرین برگزار شود، گفت : واشنگتن در حالی قصد دارد از وضعیت اقتصادی مردم فلسطین سوءاستفاده كند كه فلسطینی ها معامله بر سر حقوق مشروع و سرزمینشان را نمی پذیرند.

«عطاالله حنا» روز سه شنبه با رد تلاش های دولت آمریكا برای برگزاری نشستی در بحرین در چارچوب طرح این كشور موسوم به معامله قرن افزود: تلاش آمریكا برای از بین بردن كلی مسأله فلسطین است.
حنا تصریح كرد: فلسطینیان از بحرین می خواهند اجازه برگزاری این كنفرانس در خاك خود را ندهد و كشورهای عربی هم آن را تحریم كنند چرا كه فلسطینی ها تنها خواهان شرایط معیشتی و اقتصادی بهتر نیستند بلكه هدف اصلی آنها خلاصی از اشغالگری و زندگی آزاد در سرزمینشان است.
سراسقف بیت المقدس تاكید كرد: كنفرانس معامله قرن در بحرین به طور كل از سوی فلسطینیان رد است و مردم فلسطین با پول از حقوق و اصول ثابت و ملی خود دست نمی كشند و سواستفاده از مسایل اقتصادی و استفاده از آن بعنوان ابزاری برای فشار برآنها برای اینكه از حقوق و اصول خود عقب نشینی كنند را نمی پذیرند.
وی اضافه كرد كه مساله فلسطین تنها شرایط معیشتی فلسطینیان نیست بلكه مساله اساسی اشغال این سرزمین است كه هیچ راه حلی جز پایان دادن به این اشغالگری ها و تحقق بخشیدن به خواسته ها و حقوق كامل مرم فلسطین برای آن وجود ندارد.
حنا تصریح كرد كه طراحان این كنفرانس در تحلیل مساله فلسطین دچار اشتباه بوده اند چرا كه فلسطینیان نمی پذیرند كه در مقابل طعام و اموال از حقوق و خواسته های خود چشم پوشی كنند.
وی افزود: ما قادر هستیم كه پایداری كنیم و بدون اموال سیاسی و شبهه ناك زندگی كنیم اما حاضر نیستیم كه از یك وجب خاك فلسطین دست بكشیم.
آمریكا دیروز ( دوشنبه ) اعلام كرد كه در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن ((4و 5 تیر ماه) نشست اقتصادی بین المللی در بحرین برای جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین به عنوان بخش اول معامله قرن برگزار خواهد شد.
گفته می شود در این كنفرانس نمایندگان دولت‌ها، جامعه مدنی و سرمایه‌گذاران برای آغاز اجرای بخش اقتصادی معامله قرن شركت خواهند كرد.
جرد كوشنر داماد و مشاور رئیس جمهور آمریكا پیشتر اعلام كرده بود كه معامله قرن بعد از ماه رمضان اعلام خواهد شد.
شبكه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یك مسؤول برجسته این رژیم گزارش داد كه دولت آمریكا رسما از اسرائیل برای شركت در كنفرانس اقتصادی درباره معامله قرن دعوت كرده است.
خاورم**9366**1508