سند ملی تندرستی ایرانیان در دست تدوین  است

اهواز – ایرنا – سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی گفت: در حال تدوین سند ملی تندرستی ایرانیان هستیم تا از این طریق بتوانیم فعالیت بدنی را در میان اقشار مختلف جامعه توسعه داده و كم تحركی را به حداقل برسانیم.

افشین ملایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در حاشیه مراسم تجلیل از پیشكسوتان ورزش خوزستان بیان كرد: وضعیت سلامت مردم ایران بر اساس گزارشی و آمار مستند وزارت بهداشت و درمان، مناسب نیست. بر اساس آمار 21 درصد دانش آموزان ما چاق هستند و در معرض ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند.
وی گفت: 40 درصد جامعه ایران اضافه وزن دارند، 30 درصد چاق و 10 درصد دچار دیابت هستند همچنین 25 درصد در مرحله پیش دیابت هستند، این آمار نشان می دهد كه ورزش هنوز نتوانسته به عنوان یك سبك زندگی فعال ایفای نقش كند.
ملایی گفت: فدراسیون ورزش های همگانی با توجه به شرایط موجود سعی كرده با رویكرد بازاریابی اجتماعی برنامه های توسعه همگانی را دنبال كند. با همكاری وزارت ورزش و جوانان و تمام ذی نفعانی كه در بحث سلامت و تندرستی مردم ایفای نقش می كنند.
وی ادامه داد: فدراسیون ورزش های همگانی به عنوان مركزیت این فعالیت ها سعی می كند با یك رویكرد علمی و بازبینی ساختار، متناسب با نیاز گروه های مخاطب هدف برنامه هایی را تدوین و طراحی كند تا شاهد مشاركت حداكثری مردم در امر ورزش باشیم.
سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی افزود: امسال بر اساس برنامه های تدوین شده در وزارت ورزش و جوانان، سعی می كنیم از ظرفیت ورزش های رقابتی برای بالا بردن میزان آمار ورزشكاران مان استفاده كنیم. فدراسیون ورزش های همگانی در كنار دیگر فدراسیون ها، وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداسشت و صدا و سیما در تلاش هستند كه فرهنگ ورزش را توسعه دهند و از این طریق سلامت را برای ملت ایران به ارمغان آورند.
وی در خصوص عملكرد ورزش همگانی در خوزستان گفت: خوزستان شرایط بسیار ویژه ای دارد این استان در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای یكی از قطب های اصلی ورزش كشور است. در حوزه ورزش همگانی با توجه به میانگین 51 درصدی مشاركت مردمی انتظار می رود هیات ورزش های همگانی استان با حمایت اداره كل و تمامی مسئولان فعال در استان، با درك اهمیت سلامتی و تندرستی، برنامه های متنوع و حمایتی داشته باشند تا به تدریج كم تحركی كاهش پیدا كند و رفتارهای پویا در بین مردم توسعه و ارتقا پیدا كند.
ملایی در خصوص برگزاری مجمع انتخابات رییس فدراسیون ورزش های همگانی كشور گفت: انتخابات بر اساس آیین نامه و مقرارت وزارت ورزش در زمان خودش برگزار می شود اما اكنون به دنبال اصلاحات و ساختارهایی هستیم كه باید در فدراسیون ایجاد شود.
9879/6002