سرپرست هواشناسی: ناپایداری جوی 2 روز سمنان را فرا می گیرد

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره كل هواشناسی استان سمنان گفت: بارش های رگباری، كاهش دما و وزش باد شدید در 48 ساعت آینده امكان واردشدن خسارت هایی برای این استان را در پی دارد.

ایرج مصطفوی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی، با تشدید فعالیت سامانه بارشی امروز سی و یكم اردیبهشت تا پنجشنبه در سراسر استان سمنان به ویژه ارتفاعات شمالی، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و در نقاط مستعد احتمال تگرگ پیش بینی می شود.
وی بیان كرد: دمای هوای استان سمنان تا 72 ساعت آینده بین چهار تا 6 درجه سانتیگراد كاهش نسبی دارد.
سرپرست اداره كل هواشناسی استان سمنان توصیه كرد: با توجه به شرایط فصلی و رگباری بودن بارش ها، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، و سیلابی شدن مسیل ها در برخی نقاط این استان و نیز وزش باد شدید، رعد و برق، احتمال صاعقه و تگرگ تمهیدات لازم صورت گیرد.
سرپرست اداره كل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: در 24 ساعت گذشته، كمینه دمای هوای شهر سمنان 20 و بیشینه دمای آن 32 درجه سانتیگراد بود.
مصطفوی اضافه كرد: فولادمحله با كمینه 10 درجه سانتیگراد سردترین و احمدآباد با حداكثر دمای 36 درجه سانتیگراد، گرم ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.
سرپرست اداره كل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در 24 ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به شهمیرزاد با 76 كیلومتر بر ساعت بود.
به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی 134 آماده ارایه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره كل هواشناسی استان دارای 9 ایستگاه سینوپتیك، 15 ایستگاه اقلیم شناسی و 50 ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.
9891/6103