عابدینی: زمان استفاده از مربیان داخلی در تیم ملی فرارسیده است

تهران- ایرنا- رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با بیان اینكه استفاده از مربیان خارجی در تیم ملی اشتباه است، تاكید كرد: زمان آن رسیده تا از مربیان داخلی خوب و با تجربه برای هدایت تیم ملی استفاده كنیم.

امیرعابدینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به انتخاب «مارك ویلموتس» به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: فوتبال یك هنجار زیبای ورزشی است كه متاسفانه با مدیریت غلط به ناهنجاری تبدیل شده است. مدیران ما با خرد جمعی بیگانه هستند و تصمیمات فردی آن هم توسط افراد غیر متخصص باعث ضرر فوتبال ما می شود.
وی افزود: ورزش در بین مردم و فرهنگ ایرانی جایگاه بالایی دارد اما شان ورزش را پایین آورده اند. برخی تصمیمات باعث می شود تا مردم از ورزش زده شوند.
رییس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه ملاك برای انتخاب سرمربی تیم ملی، خارجی بودن است. همچنین چون از تكرار تجربه حضور و رفتار كارلوس كی روش در ایران می ترسیم، می خواهیم مربی جدید تیم ملی حرف گوش كن باشد.
عابدینی با بیان اینكه هزینه های فدراسیون فوتبال از بیت المال تامین می شود و باید در هزینه آن دقت كرد، اظهار داشت: مردم فوتبال را دوست دارند و نمی خواهند مانند هشت سال قبل دوباره بدون عنوان بمانیم.
وی تاكید كرد: زمانی اعتقاد داشتم كه باید مربی خارجی بیاوریم اما امروز می گویم كه این كار اشتباه است زیرا در حال حاضر مربیان داخلی خوب و با تجربه ای داریم كه وقتش رسیده از آنها در تیم ملی استفاده كنیم تا تبدیل به سرمایه های كشور شوند.
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس خاطرنشان كرد كه دستیاران خارجی را نیز می توان در كنار مربیان داخلی در تیم ملی به كار گرفت تا امكان استفاده از تجربیات آنها نیز فراهم باشد.
عابدینی خاطر نشان كرد: كارلوس كی روش با سابقه دستیاری الكس فرگوسن، سرمربی گری رئال مادرید و تیم ملی پرتغال به ایران آمد. او از سرزمین اوزه بیو، لوئیس فیگو و كریستیانو رونالدو به ایران آمد اما حاصلش چه بود؟ او نتوانست هیچ عنوانی برای فوتبال به ارمغان بیاورد و هیچ كرسی هم نتوانست اخذ كند. پس چگونه انتظار داریم مارك ویلموتس كه تجربه موفقی ندارد، به فوتبال ایران كمك كند؟
وی در مورد اینكه پیش از این نام های بزرگی برای حضور روی نیمكت تیم ملی مطرح شده بود، گفت: نباید با مطرح كردن نام های بزرگ با افكار عمومی بازی كرد و از ابتدا باید اعلام می كردیم كه اسامی مطرح شده، درست نیستند.
رئیس اسبق فدراسیون فوتبال تصریح كرد: برای رعایت انصاف باید كارنامه مربیان داخلی و خارجی را در هدایت تیم ملی قیاس كنیم.
ورزشی**9463**9129