شورای اطلاع رسانی به دنبال ایجاد ساختارهای نوین ارتباطی درقم است

قم - ایرنا - سرپرست اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قم، گفت: شورای اطلاع رسانی استان با هدف تسهیل و رفع موانع پیش روی روابط عمومی ها و حركت به سمت ساختارهای نوین ارتباطی در این مجموعه های تاثیر گذار تشكیل شد.

رضا صالحی روز سه شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مركز قم در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا، بیان كرد: در شورای اطلاع رسانی استان مشكلات تمامی روابط عمومی ها و كمبودهای آنها در حوزه تولید محتوای مناسب بررسی و راهبردهای لازم برای رفع این مسائل ارائه می شود.
وی ادامه داد: با پیگیری این سیاست راهبردی، مجموعه روابط عمومی های استان، قبل از آن كه توسط رسانه ها به خاطر وجود برخی نقاط ضعف مورد انتقاد قرار بگیرند، روند فعالیت خود را اصلاح و عملكردشان را به صورت شفاف ارائه می دهند.
صالحی گفت: از هر رسانه رسمی فعال در قم یك نماینده در شورای اطلاع رسانی استان حضور دارد و موضوعات مهم و مورد تاكید آنها در جلسات شورا جهت ابلاغ سیاست های لازم، مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: هدف اصلی شورای اطلاع رسانی استان، سیاستگذاری و تدوین راهبردهای مورد نیاز در این حوزه است و در این زمینه از ظرفیت شورای هماهنگی روابط عمومی های استان نیز استفاده می شود.
وی گفت: شورای اطلاع رسانی استان از كمیته های تخصصی تشكیل و جلسات آن به صورت ماهیانه و منظم به ریاست استاندار تشكیل می شود.
سرپرست اداره كل روابط عمومی استانداری قم گفت: مباحث پیرامون برگزاری برنامه های هفته دولت و همچنین انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی مهمترین محورهای مورد تاكید شورای اطلاع رسانی استان در سال جاری خواهد بود.
وی بیان كرد: پیش بینی های لازم برای برگزاری جلسات فوق العاده شورای اطلاع رسانی استان در مواقع بحرانی انجام شده است و با تدوین دستورالعمل های لازم مشكلی در این خصوص وجود ندارد.
وی ادامه داد: شورای اطلاع رسانی استان نقش مهمی در شكل گیری و مدیریت جریان اخبار میان روابط عمومی ها و رسانه های فعال در قم خواهد داشت و ما تلاش می كنیم این تعامل روز به روز تقویت شود.
نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی استان قم بیست و پنجم اردیبهشت ماه جاری در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد.
بهرام سرمست، استاندار قم، در این جلسه گفت: تشكیل شورای اطلاع رسانی استان در جهت سیاست گذاری ارتباطات و نظارت بر تولید محتوا در بین دستگاه های استان نقش بسزایی خواهد داشت.
همچنین در این جلسه دبیران كمیته ها و برخی از اعضای شورای اطلاع رسانی استان با استقبال از تشكیل این شورا، به اهمیت برگزاری آن و بیان دیدگاه های خود در حوزه ارتباطات و رسانه پرداختند.
7405/ 6133/