اقتصاد فرهنگ و هنر مغفول مانده است

اردبیل - ایرنا - مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: امروز اقتصاد فرهنگ و هنر در جامعه مغفول مانده و آن طور كه باید مورد توجه قرار نگرفته است.

به گزارش ایرنا ، سیدناصر اسحاقی روز سه شنبه در نشست خبری سلسله گفتگوهای فرهنگ ، هنر و رسانه استان اردبیل با بیان اینكه سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و هنر ریسك ندارد، اظهار داشت: برگشت هزینه و سرمایه در فرهنگ و هنر مانند فیلم بسیار آسان و سهل و در مدت زمان كم است.
او شناسایی چالش ها و آسیب های حوزه فرهنگ ، هنر و رسانه و گفت و گو و تبادل نظر را از جمله اهداف برگزاری طرح سلسله گفتگوهای فرهنگ، هنر و رسانه ذكر كرد.
او توسعه و تقویت اقتصاد خلاق و دانش محور، افزایش ظرفیت تولیدات فرهنگی و هنری استان، افزایش ارائه و عرضه كالاهای فرهنگی و هنری تولیدی به بازار، رونق كسب و كارهای فرهنگی و هنری، تقویت اقتصاد هنر، رونق تولید و توجه ویژه به گام دوم انقلاب در مباحث فرهنگی و هنری را از جمله مهم ترین محورهای این طرح ذكر كرد.
اسحاقی همچنین با اشاره به گسترش روزافزون استفاده از فضای مجازی در جامعه افزود: استفاده نادرست و بیش از حد از فضای مجازی می تواند تهدیدی جدی برای فرهنگ و هنر جامعه بویژه نسل های آینده باشد، مشغول شدذن بیش از حد در فضای مجازی باعث شده مراجعه مردم بویژه جوانان به محصولات فرهنگی اصیل و ناب در جامعه كاهش یابد.
وی اظهار داشت: اگر این روند ادامه یابد در آینده فرهنگ و هنر تحت شعاع فضای مجازی قرار گرفته و اثرات آن در جامعه كم رنگ خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه اصحاب رسانه در تنویر افكار عمومی نقش بسزایی دارند، بیان كرد: اصحاب رسانه باید به وظیفه خود در بحث آسیب های فضای مجازی در همه زمینه ها بویژه فرهنگ و هنر به درستی عمل كنند.
او همچنین با تبریك هفته روابط عمومی و اطلاع رسانی ادامه داد: روابط عمومی دستگاه های اجرایی برای رسیدن به اهداف مورد نظر باید با اصحاب رسانه كه پل ارتباطی بین آحاد مردم با مسئولان هستند ، بیش از پیش ارتباط و تعامل داشته باشد.
او از تلاش برای برای افزایش سواد رسانه ای در بین فعالان فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه در استان خبر داد و اضافه كرد: برای همین كارگاه های آموزشی متنوعی برگزار شده و این روند امسال نیز ادامه خواهد داشت.
اسحاقی گفت: اصحاب رسانه باید به گفتمان گام دوم انقلاب توجه ویژه ای داشته باشند چرا كه تبیین این گفتمان در جامعه نیازمند همت تمامی فعالان رسانه ای استان است.
در پایان این نشست از پوستر سلسله گفتگوهای فرهنگ، هنر و رسانه رونمایی شد.
6130/6016