توان شركت هاي فناور در ارائه بسته هاي مالي به خريداران افزايش مي يابد

تهران- ايرنا- رئيس صندوق نوآوري و شكوفايي رياست جمهوري اعلام كرد، به واسطه خدمات ليزينگ، بازارسازي محصولات دانش بنيان قدري تسهيل مي‌شود كه شركت‌هاي فناور و دانش بنيان هنگام مذاكره مي‌توانند بسته‌هاي مالي به خريداران ارائه كنند.

به گزارش روز سه شنبه صندوق نوآوري و شكوفايي رياست جمهوري، علي وحدت در نشست مديران صندوق نوآوري با شركت‌هاي دانش بنيان حوزه تجهيزات دوار و نيروگاهي با اشاره به مشكلات حوزه توليد در كشور گفت: شركت‌هاي دانش بنيان نيز از مشكلات حوزه توليد مستثني نيستند، اما ارزشمندي كار اين شركت‌ها در اقتصاد كشور بر هيچ‌كس پوشيده نيست.
وي تغيير نگاه به شركت‌هاي دانش بنيان و تسريع در روند درخواست شركت‌هاي كوچك را از دستاوردهاي اخير صندوق نوآوري و شكوفايي برشمرد و افزود: در گذشته شركت‌هاي كوچك و بزرگ دانش‌بنيان با ظرفيت‌هاي مختلف و ويژگي‌هاي متفاوت، مي‌بايست براي دريافت خدمات مالي صندوق نوآوري در يك صف مي‌ايستادند، اما اكنون و در دوره جديد اين رويه اصلاح شده است.
وحدت با اشاره به تجميع سه معاونت صندوق نوآوري و شكوفايي در يك معاونت براي تسهيل در اعطاي تسهيلات به شركت‌هاي دانش بنيان در دوره جديد فعاليت اين صندوق، درباره مكانيزم‌هاي ارائه اين خدمات به شركت‌هاي كوچك و بزرگ، گفت: شركت‌هاي كوچك از اين پس براي گرفتن تسهيلات بايد به صندوق‌هاي پژوهش و فناوري مراجعه كنند و ديگر نيازي به مراجعه به صندوق نوآوري و شكوفايي ندارند.
رئيس صندوق نوآوري و شكوفايي صندوق‌هاي پژوهش و فناوري و نيز پارك‌هاي علم و فناوري را از جمله مراكز رفع نيازهاي مالي شركت‌هاي كوچك دانش بنيان و فناور معرفي كرد.
وحدت با بيان اينكه ابزارهاي سرمايه‌گذاري مشترك صندوق نوآوري و شكوفايي با شركت‌هاي بزرگ دانش بنيان فعال است و اين شركت‌ها مي‌توانند از اين ابزار استفاده كنند، افزود: در دوره جديد روند صدور ضمانتنامه‌ها تسريع شده است به گونه‌اي كه اگر حد اعتباري شركت‌ها، يك مرتبه مشخص شده باشد، ديگر اين روند يك روزه انجام مي‌شود.
رئيس صندوق نوآوري و شكوفايي ادامه داد: البته صدور اين ضمانتنامه نيز به تازگي به بانك مستقر در صندوق نوآوري سپرده شده است.
وي ارائه تسهيلات ويژه خريد تجهيزات آزمايشگاهي در قالب وام قرض‌الحسنه را از ديگر خدمات اين صندوق به شركت‌هاي دانش بنيان عنوان كرد.
علمي**1836**1485

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش